Jak trenować

Dobrze zaplanowany i sumiennie przeprowadzany trening potrafi wyraźnie wspomóc proces utraty zbędnych kilogramów. Oczywiście ćwiczenia nigdy nie powinny być ważniejsze od diety i nie należy ich stawiać na równi ze zdrowym żywieniem, ale jednak potrafią one spalić sporo kalorii, a także sprawić, by sylwetka jeszcze lepiej się prezentowała. Bo o to w tym wszystkim chodzi. Celem odchudzania nie jest wyłącznie spadek wagi, ale też odsłonięcie zgrabnej i apetycznie wyglądającej sylwetki. W zdobyciu takiej figury pomaga trenerka personalna naomitamper.pl. Na swojej stronie internetowej dzieli się praktycznymi radami odnośnie treningu i diety – materiały są dostępne zupełnie za darmo, dlatego każdy może z nich zawsze skorzystać.

Trening na piękną figurę

Już na jednym treningu można spalić od kilkuset do nawet kilku tysięcy kalorii. Ta ilość zależy od wielu czynników – m.in. wagi i wzrostu, ale też stopnia wytrenowania czy poziomu tkanki mięśniowej bądź tłuszczowej. W każdym przypadku ćwiczyć zawsze warto. Nawet jeśli godzinny trening nie spali całego zjedzonego wcześniej obiadu, to na pewno przynajmniej przyspieszy metabolizm, dzięki czemu organizm szybciej poradzi sobie ze strawieniem wprowadzonych do niego kalorii. Rodzaj treningu ma oczywiście znaczenie, ale nie należy przykładać do niego zbyt dużej wagi. Częstym problemem wielu osób początkujących jest bowiem skupianie się na mało istotnych niuansach. Taki człowiek nagle postanawia ćwiczyć i od razu zaczyna zastanawiać się nad tym, jaka aktywność pozwoli mu najszybciej pozbyć się zgromadzonej tkanki tłuszczowej. Mimo iż do tej pory uwielbiał pływać i grać w koszykówkę, to jednak zapisuje się na siłownię, bo gdzieś przeczytał lub usłyszał, że to trening siłowy spala najwięcej kalorii. Nie tędy droga. Lepiej ćwiczyć mniej efektywnie, a jednak regularnie i z przyjemnością. Trening, który nie daje człowiekowi żadnej radości, i tak prędzej czy później zostanie odpuszczony.

Inaczej wygląda to w przypadku osób bardziej zaawansowanych. Te, które już od jakiegoś czasu się odchudzają i w tym momencie bardziej koncentrują się na samym kształtowaniu sylwetki, najbardziej powinny się zainteresować treningiem siłowym. To trening o niezwykłym potencjale. Jako jeden z nielicznych pozwala na dowolne kształtowanie sylwetki, nieraz zmieniając ją nie do poznania. A nie jest prawdą, że treningi siłowe przeznaczone są wyłącznie dla mężczyzn. Każdy trener personalny online może już teraz śmiało powiedzieć, że coraz częściej to właśnie kobiety są zainteresowane tą formą aktywności, gdyż w końcu przekonały się, że ciężary nie zrobią z ich mężczyzn. Takiej możliwości nie ma. Siłownia sama z siebie nie rozbudowuje też mięśni, gdyż do tego potrzebna jest jeszcze nadwyżka kaloryczna oraz dodatkowa podaż białka (podstawowego budulca tkanki mięśniowej). Kobieta, która jest na diecie, a jednocześnie zaczyna ćwiczyć siłowo, daje sobie jedynie szansę na efektywne rzeźbienie sylwetki. A ciało prezentuje się znacznie atrakcyjniej, gdy występuje na nim pewna ilość mięśni. W przeciwnym wypadku wiotczeje.

Trening z ciężarami

Ćwiczenia wykonywane z dodatkowym obciążeniem (hantlami, sztangą, maszynami lub obciążeniem własnego ciała) są również najlepszym rodzajem aktywności do spalania tkanki tłuszczowej i zrzucania zbędnych kilogramów. Jak to możliwe? W końcu w teorii taki godzinny bieg pozwoli na spalenie większej ilości kalorii od godzinnego treningu przeprowadzonego na siłowni. Nie należy jednak patrzeć na to w ten sposób. Organizm prędzej czy później przyzwyczai się bowiem do biegania, dlatego też już po paru tygodniach trening biegowy przestanie być dla niego wyzwaniem. Aby podnieść sobie tutaj poprzeczkę, trzeba będzie biegać szybciej i dłużej, a nie da się robić tego w nieskończoność, bo raczej nikt nie jest w stanie poświęcać na treningi kilku godzin w ciągu dnia. W przypadku ćwiczeń siłowych można osiągnąć znacznie więcej w znacznie krótkim czasie. Sporym ich atutem jest również to, że mają one zdolność do pobudzania układu metabolicznego, dzięki czemu – mówiąc kolokwialnie – przyspieszają przemianę materii. W wielu badaniach naukowych udowodniono również, że trening siłowy zmniejsza łaknienie.

Trening sam w sobie (nawet ten siłowy) nigdy nie będzie jednak wystarczającym narzędziem do ukształtowania idealnej sylwetki. Dla figury równie ważna – o ile nie ważniejsza – jest oczywiście dieta. Każdy musi się więc na niej skoncentrować, jeśli tylko chce efektywnie schudnąć i zamierza zachować efekty na dłużej. Skuteczne odchudzanie nie powinno jednak polegać na stosowaniu niskokalorycznych diet. Są one zupełnie bezwartościowe i tak rygorystyczne, że trudno na nich przetrwać, dlatego też zwykle kończą się efektem jojo. Należy nauczyć się natomiast zdrowego żywienia, z którego można będzie korzystać już do końca życia. Dobra i wartościowa dieta nie musi być wcale niesmaczna. Można z nią kombinować do woli i uzupełniać najróżniejszymi wyrobami. Wszystko jest kwestią nastawienia. A ten, kto ma dobrą motywację, może naprawdę zakochać się w zdrowym żywieniu i treningu.

Więcej: https://naomitamper.pl/wspolpraca-online/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here