Osoby, które dużo ćwiczą często mają problemy z niestabilnością kolana. Nie można pierwszych objawów bagatelizować, bo można tego żałować. Oznacza to, że trzeba szybko coś z tym zrobić. Najważniejsze jest to żeby zgłosić się do specjalisty, który będzie wiedział jak ma nam pomóc. Problemy z kolanami zdarzają się u tych osób, które mają zdecydowanie za dużo kilogramów. Wtedy poza leczeniem przyda im się również solidna dieta, która spowoduje, że ich waga wróci do normy.

Staw kolanowy ma bardzo skomplikowaną budowę, dlatego jest bardzo można narażony na wszelkie urazy. Najczęściej problem zaczyna się od uszkodzenia wiązadeł czy łąkotki. Jeśli cokolwiek się ćwiczy to trzeba będzie to robić z głową, czyli nie przesadzamy żeby sobie czegoś nie uszkodzić. Wtedy może się okazać, że taka kontuzja trwale nas wyeliminuje ze sportu czy z ćwiczeń. Jeśli chodzi o objawy to bywają bardzo różne.

Może to być po prostu ból kolana, ale może tez być uczucie przeskakiwania. Wtedy wiemy, że coś złego się dzieje i że trzeba będzie szybko coś zacząć z tamtym robić. Zdarzają się takie sytuacje, że mamy uszkodzony staw kolanowy, ale o tym nie wiem, bo nie odczuwamy żadnych objawów. Problem w tym, że w pewnym momencie te objawy się pojawią, ale wtedy staw kolanowy będzie jeszcze bardziej nadwyrężony.

Leczenie problemów z kolanem

Leczenie dobiera się stosownie do uszkodzenia i często nie ma innego wyjścia jak operacja. Jeśli uraz nie jest duży to można zastosować leczenie zachowawcze, ale bardzo rzadko się to zdarza. Bardzo ważne jest zastosowanie odpowiedniej fizjoterapii, która ma na celi zmniejszyć nasz ból. Można zastosować leczenie zimnem, które jest bardzo skuteczne. Stosuje się tutaj również pole magnetyczne czy ultradźwięki.

Trzeba szukać takich rozwiązań, jakie dają nam dokładnie to, czego oczekujemy, czyli mniejszy ból naszego kolana. Bardzo pomocne są japońskie plastry, które trzeba wiedzieć, w jaki sposób przykleić. Robią to osoby wyszkolone i efekty są praktycznie od razu. Taką terapię stosuje wielu sportowców i to nie tylko na bolące kolana, ale również inne części ciała. Jest to bardzo skuteczne i bezboleśnie. W ostateczności stosuje się operacje, które są dość skomplikowane.
Powrót do normalnego chodzenia zajmuje mnóstwo czasu, dlatego trzeba się nastawić na to, że nie będziemy mogli funkcjonować tak jak wcześniej. Trzeba oczywiście chodzić na fizjoterapię, bo bez tego nic pozytywnego się nie wydarzy po operacji. Najważniejsze jest to żeby trafić do specjalistów, którzy będą w stanie nam pomóc.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

PODZIEL SIĘ
Następny artykułCodzienne ćwiczenia

1 KOMENTARZ

  1. Witam. Mam taki problem ,który zaczął pojawiać eis około roku wstecz…najpierw były to delikatne bóle ,myślałem że to przeciążenie w treningu ..odpuściłem.Kiedy zacząłem znów trenować bóle wróciły ,ból ten zaczyna się ujawniać po około 15 min biegu w okolicy zewnętrznej kolana .Byłem już ortopedy ,który stwierdził zespół pasma biodrowo – piszczelowego. Po czym skierował do fizjo..no ,ale z tego nic nie wyszło. Byłem u fizjo..stwierdzili że być może jest to „kolano biegacza” niestety po 2 miesiącach wizyt i ćwiczeń dalej mam ten sam problem. Gdzie powinienem się z tym problemem zgłosić , chciałbym nadmienić że był to młody fizjoterapeuta więc może to brak doświadczenia ?
    Powinienem szukać innego fizjoterapeuty czy może wykonać inne badanie , ale jakie ? rezonans wykaże problem ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here