Biegasz od dłuższego czasu i w końcu chcesz się sprawdzić na oficjalnej imprezie sportowej? Zanim wystartujesz w pełnym maratonie, sprawdź swoje możliwości na znacznie krótszym dystansie. Doskonałą ku temu okazją są półmaratony, czyli biegi długodystansowe rozgrywane na dystansie 21 km i 97,5 metra. Wiele tego typu imprez organizowanych jest w Polsce, a zatem by się sprawdzić, nie trzeba odbywać długich podróży po świecie. Poniżej znajdziesz listę popularnych półmaratonów organizowanych w Polsce, w 2018 roku.

Najciekawsze maratony 2018

PZU Półmaraton Warszawski – co prawda tegoroczną edycję biegu mamy już za sobą, ale pisząc o półmaratonach, po prostu nie można o nim nie wspomnieć. Półmaraton Warszawski odbył się 25 marca 2018 roku i wzięło w nim udział przeszło 12 tys. osób. Jeśli nie miałeś/miałaś okazji pobiec w tym półmaratonie, w tym roku, nic straconego. Kolejna edycja już za niecały rok, a między czasie możesz wziąć udział w innych półmaratonach, organizowanych w innych miastach Polski.

PKO Poznań Półmaraton – to najbliższa impreza z cyklu Korony Polskich Półmaratonów. Planowane rozpoczęcie imprezy to 15 kwietnia 2018 roku, godzina 9. Jeśli jesteś w dobrej formie i chcesz się jak najszybciej sprawdzić, być może zdążysz jeszcze wziąć udział w tym niezwykle popularnym biegu. Poznański Półmaraton to dobry sposób, by z przytupem wejść w nowy sezon treningów biegowych.

PKO Półmaraton Białystok – jeśli nie zdążysz na kwietniowy półmaraton w Poznaniu, kolejną okazję do startu w imprezie z cyklu Korona Polskich Półmaratonów będziesz mieć już na początku maja. Półmaraton w Białymstoku planowany jest na 13.05.2018, na godzinę 10. Ten półmaraton to także doskonała okazja do poznania Białegostoku i zapoznania się z bogatą historią miasta.

PKO Nocny Wrocław Półmaraton – to jedna z najpopularniejszych imprez wchodzących w skład tzw. Korony Polskich Półmaratonów. Tegoroczny Półmaraton to już szósta edycja imprezy. Start biegu wyznaczony został na 16 czerwca 2018 roku, na godzinę 22:00. Jak co roku trasa biegu prowadzić będzie przez miejsca, które we Wrocławiu po prostu trzeba zobaczyć.

PZU Cracovia Półmaraton Królewski – to ostatni z półmaratonów w tegorocznym cyklu Korona Polskich Półmaratonów. Start imprezy planowany jest na 14.10.2018, a więc masz mnóstwo czasu, by się do niego przygotować. Jeśli dopiero wracasz do treningów biegowych, masz przed sobą niemal całą wiosnę i lato, by przygotować się do tego biegu. Zapisy do półmaratonu ruszają 24 kwietnia. Nie czekaj z zapisem na ostatnią chwilę – im szybciej się zdecydujesz, z tym większą motywacją przystąpisz do codziennych treningów.

Artykuł napisany przy współpracy ze sklepem biegowym runnersclub.pl.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here