Rowerek stacjonarny

Rowerek treningowy to urządzenie spotykane nie tylko na siłowni, ale też w domach. Jakie efekty można osiągnąć z jego pomocą? Sprawdź dlaczego warto mieć rowerek stacjonarny!

Rowerek treningowy – jakie daje efekty?

Rowerki stacjonarne służą do treningu cardio, czyli takiego, który ma za zadanie zwiększyć wytrzymałość i wydolność serca, a przy okazji wysmuklić sylwetkę. Swoją popularność zawdzięczają efektom widocznym już po ok. 4 tygodniach regularnych treningów oraz przystępnej cenie. Duży wybór produktów znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/sport/sprzet-fitness/rowery-treningowe,41170102,s.

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, czyli wyraźną poprawę kondycji oraz wydolności i utratę wagi, należy ćwiczyć regularnie. Dzięki temu wyrzeźbisz również mięśnie ud, łydek i brzucha, wykonując tak naprawdę proste czynności przypominające standardową jazdę na rowerze.

Jazda na rowerku treningowym pozwoli ci spalić nawet 350 kcal w czasie 35-40 minut intensywnego treningu, co jest znakomitym efektem. Sama obsługa sprzętu nie jest skomplikowana, w podstawowej wersji wystarczy usiąść na siodełku, ustawić opór i pedałować. Nowocześniejsze wersje mają dodatkowe opcje, takie jak komputer z wyświetlaczem pokazującym przebyty dystans, ilość spalonych kalorii, dokładny czas treningu czy pomiar pulsu lub możliwość połączenia się z telefonem za pomocą Bluetooth (dzięki czemu od razu prześlesz dane z treningu do aplikacji).

Rowerek do ćwiczeń – jak ćwiczyć, żeby zobaczyć efekty?

Chcąc osiągnąć pożądane efekty, ważny jest odpowiedni trening, np. interwałowy, który stanowi większy wysiłek dla organizmu, a co za tym idzie pozwala szybciej spalić kalorie. Choć sam rowerek do ćwiczeń nie jest skomplikowanym urządzeniem, możesz z niego korzystać na różne sposoby. Równie ważne jest odpowiednie dopasowanie ustawień urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkownika. Zaczynając od regulacji siodełka, które powinno znajdować się na wysokości bioder oraz kierownicy – ta z kolei powinna być w jednej linii z siedziskiem, tak, aby podczas jazdy ciało było pochylone do przodu.

Istotne jest również zadbanie o odpowiedni strój do ćwiczeń, który przede wszystkim powinien być wygodny, nie obcierać i nie krępować ruchów. Kiedy ustawisz już sprzęt i odpowiednio się ubierzesz, możesz zacząć ćwiczyć. Od czego zacząć? Najlepiej od poznania rodzajów treningów które możesz wykonywać, w zależności od poziomu zaawansowania.

  • Lekki trening – idealny dla początkujących, opierający się na ćwiczeniach wzmacniających wytrzymałość, jednak o niskim natężeniu. Pomoże ci to wypracować kondycję, która przyda się w kolejnych etapach ćwiczeń.
  • Trening umiarkowany – czyli taki, który najlepiej sprawdzi się u osób mających już dość dobrą kondycję, odpowiednią do nieco bardziej wyczerpujących ćwiczeń. Wykonując intensywniejszy trening, wzmocnisz nogi, zaczniesz spalać więcej kalorii i poprawisz swój metabolizm.
  • Mocny trening interwałowy – to już zadanie dla zaawansowanych użytkowników, polegające na wykonywaniu intensywnych ćwiczeń (np. po ustawieniu rowerka na większy opór), które przerywasz po ustalonym przez siebie czasie i zaczynasz trening umiarkowany. Następnie wracasz do intensywnej jazdy i tak przez cały trening. Spalisz tym sposobem sporą ilość kalorii w krótszym czasie i szybciej zredukujesz tkankę tłuszczową.

Decydując się na którykolwiek rodzaj treningu, pamiętaj, że ważne jest zrobienie rozgrzewki trwającej co najmniej 10 minut. Rozciąganie pozwoli ci uniknąć kontuzji i przygotuje ciało do bardziej intensywnego wysiłku. Tak samo istotne jest, by kończąc trening obniżyć intensywność ćwiczeń tak, by twoje tętno wróciło do stanu wyjściowego. Kolejnym krokiem jest rozciąganie po zejściu z urządzenia, szczególnie mięśni ud, łydek i brzucha.

Jak widzisz, niewiele trzeba, by osiągnąć dobre efekty przy pomocy tak prostego urządzenia. Odpowiednie użytkowanie sprzętu i regularne ćwiczenia zaowocują w krótkim czasie utratą masy ciała, a ty poprawisz nie tylko sylwetkę, ale też swój psychiczny komfort i stan zdrowia. Warto korzystać z urządzeń tego typu, zwłaszcza w domu, by jak najlepiej spożytkować swój wolny czas. Co ważne, ćwiczenia na rowerku stacjonarnym bez problemu możesz wykonywać podczas oglądania ulubionego serialu lub programu telewizyjnego.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here