testosteron
fot: pixabay.com

Naszym życiem rządzą hormony. Oczywiście, jest to pewne uogólnienie, pewna przesada, jednak wpływ tych substancji na nasze codzienne funkcjonowanie jest ogromny. Najbardziej widać ich jak oddziałują na nasze samopoczucie, a w konsekwencji na to, jak postrzegamy samych siebie. Czy mamy energię do działania? Czy mamy poczucie sprawczości? Zaburzona gospodarka hormonalna może doprowadzić nas do życiowej stagnacji, przesądzić o naszych sukcesach na polu zawodowym. 

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/jak-zwiekszyc-poziom-testosteronu/

Problemy z testosteronem

Wbrew powszechnej opinii, nie tylko kobiety mają problemy z zaburzeniami hormonalnymi. Przywykliśmy o zły humor kobiety obwiniać szalejące hormony. Najbardziej jaskrawym przykładem są w w tym wypadku kobiety w ciąży. Jednak nagminne bagatelizowanie tego problemu u mężczyzn jest bardzo krzywdzące. Panuje przekonanie, że albo facet ma wysoki poziom testosteronu, albo nie. Zapominamy, ze również w ich przypadku wpływ na hormony ma szereg czynników zewnętrznych. Nie można zamiatać tego problemu pod dywan. Jeśli nie zaczniemy o tym rozmawiać i szukać środków zaradczych, które poprawią nasze funkcjonowanie. 

Skąd się biorą problemy hormonalne

Problemy hormonalne są coraz częstszą przypadłością. Naukowcy nie maja wątpliwości, jest to pokłosie ogromnej ilości substancji chemicznej w naszym otoczeniu i żywności. Ilość stosowanych w rolnictwie pestycydów czy konserwantów w jedzeniu wzrosła kilkukrotnie w ciagu ostatnich kilku lat. Z jednaj strony mają one chronić nasz organizm przed szkodliwymi patogenami, z drugiej jednak mocno ingerując w skład hormonalny w naszych organizmach. Jeśli dodamy do tego ogromną ilość 

Dieta a poziom testosteronu

Poziom testosteronu możemy w pewnym stopniu wyrównać odpowiednią dietą. Powinna być ona bogata w tłuszcze, zarówno te nienasycone jak i nasycone i uwzględniać codzienną duża porcję owoców i warzyw. Istotnym składnikiem jest mięso, które dostarcza mężczyznom budulca dla hipertrofii włókien mięśniowych. Komponując dietę zwróćmy uwagę na produkty zawierające cynk i magnez, w razie potrzeby zdecydujmy się na ich dodatkowa suplementację. 

Przeczytaj też:http://www.neo-plus.pl/ile-mozna-zarobic-steam/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here