trening

Aktywność fizyczna jest ważna dla każdego z nas i to niezależnie od tego ile mamy lat. Są też takie aktywności, które sprawdzą się tak samo dobrze i to niezależnie czy jesteście nastolatkami, osobami dorosłymi czy seniorami. Poznajcie więc 5 takich aktywności, które polecane są dla wszystkich.

Top 1: Jazda na rowerze

Jazda na rowerze daje dużo frajdy. Pozwala także odstresować się, ale jadąc na rowerze robimy coś dobrego dla siebie i swojego zdrowia. Wszak aktywne osoby rzadziej chorują na choroby nowotworowe, ale i choroby serca. Aktywność fizyczna jaką jest jazda na rowerze działa bardzo dobrze na nasze zdrowie psychiczne, wszak wysiłek powoduje wydzielanie endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia i właśnie jazda na rowerze jest pierwszą aktywnością, którą Wam polecamy. Jeżeli lubicie szybką jazdę i odrobinę adrenaliny, to polecamy Wam zakup roweru szosowego, a dla osób preferujących dużą dawkę adrenaliny najlepiej sprawdzi się rower górski. Z kolei dla tych, które chcą zamieni środek transportu jakim jest samochód na dwukołowiec polecamy model miejski. Także seniorzy powinni jeździć na rowerze. W ich przypadku doskonałym wyborem będzie rower elektryczny, który posiada wspomaganie.

Top 2: Po prostu spacer

Czasami małe aktywności mogą być tak samo fajne jak te większe i dawać sporą dawkę przyjemności. Trzeba być aktywnym i to niezależnie od pogody, a gdy za oknem plucha, warto postawić na spacer. Zresztą spacer jest dobrym wyborem o każdej porze i dla wszystkich. Wystarczy tylko ten trwający godzinę, by już poczuć różnicę i zwyczajnie lepiej się poczuć. Podczas spaceru nie musicie milczeć, lecz możecie rozmawiać, plotkować, dlatego warto pamiętać, że spacer dobrze „smakuje” w doborowym towarzystwie. Ale podczas spaceru możecie także się zrelaksować, a więc posłuchać audiobooka czy ulubionej muzyki. Pamiętajcie, że tempo spaceru należy dostosować do swojej kondycji.

Top 3: Taniec

zumbaTaniec jest fajny i nie trzeba z niego rezygnować. Zatem niezależnie ile macie lat tańczcie i nie zastanawiajcie się czy dobrze Wam to wychodzi czy też nie, wszak skoro „śpiewać każdy może” co niestety można zauważyć, a raczej usłyszeć, tak tańczyć także każdy może i to nawet jeżeli do owego tańca ma dwie lewe nogi, a rytmu nie czuje za grosz.  Tańczyć wcale nie musicie w klubach czy na prywatkach bądź ważnych imprezach, w końcu wystarczy w domu puścić ulubioną muzykę i zacząć tańczyć w jej rytm bądź podrygiwać poza jej rytmem.

Top 4: Ćwiczenia na basenie

Warto od czasu do czasu wybrać się na basen. W końcu na basenie człowiek także może się zrelaksować. Swoją drogą aktywności na pływalni dedykowane są dla wszystkich i to niezależnie od wieku i kondycji. Nawet seniorom poleca się aqua aerobic, który jest bardzo dobry na stawy, ale pozwala także rozruszać się. Nie oznacza to wcale, że ćwiczeń w wodzie nie powinniście wykonywać jeżeli jesteście młodzi, nic bardziej mylnego, bo aktywności na basenie polecane są dla wszystkich. Oczywiście możecie także popływać czy po pływaniu wybrać się na ślizgawkę, wszak w aqua parku do dyspozycji jest wiele aktywności. Nie polecamy Wam stagnacji, czyli siedzenia tylko w jacuzzi, no chyba, że wtedy gdy poczujecie zmęczenie i będziecie mielić ochotę na odrobinę relaksu. Tutaj pamiętajcie, że po pływaniu człowiek staje się głody, wtedy zamiast objadać się chipsami, warto wypić smoothie.

Top 5: siłownia

I tak właśnie dotarliśmy do ostatniej aktywności. Polecamy Wam ćwiczenia na siłowni, tym bardziej że w dobrej siłowni jest sporo maszyn, które dostosowane są do wieku, ale i sprawności. Możecie także skorzystać z siłowni na wolnym powietrzu, których jest coraz więcej. Wbrew pozorom nie tylko osoby starsze, także osoby młodsze mogą ćwiczyć na tych przyrządach, co może być dla nich świetną rozgrzewką do dalszej aktywności, z kolei dla seniorów może być to główna aktywność.

Oczywiście nie tylko aktywność fizyczna jest ważna, trzeba także pamiętać o właściwej diecie. Powinna ona być lekkostrawna i w dużej mierze oparta na warzywach. Należy natomiast zredukować ilość zjadanego mięsa. Można je zastąpić tłustymi rybami, które notabene są bardzo zdrowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here