tatuaż

Uwaga: tatuaż, choć popularny, to nie zabawa! Chociażby wykonany w sterylnych realiach może iść do komplikacji zdrowotnych, w tym chociażby do nowotworów. Z postępem lat zmieniło się postrzeganie tatuaży, które częściej są wyrazem artyzmu aniżeli oszpeceniem ciała. Pomimo jeszcze większych standardów, tusz wykorzystywany chociażby w najlepszych studiach ma mnóstwo szkodliwych substancji, których funkcjonowanie może zawierać chociażby bardzo istotne konsekwencje.

Powikłania oraz zagrożenia dla zdrowia

Natomiast w profesjonalnych studiach tatuażu są niezwykle sterylne warunki, a wykorzystywane tusze są naprawdę wysokiej klasy, mnóstwo z nich jeszcze zawiera szkodliwe substancje. Więc również możliwe jest wystąpienie przeróżnego typu efektów ubocznych, których wyniki będą moment- czy ciągłe. Najczęstszym z nich jest alergia, zwłaszcza silna u osób chorujących np. na bielactwo. Zazwyczaj okazuje się ona przez świąd, obrzęk oraz wyprysk w pomieszczeniu wprowadzenia tuszu 1. Konieczna jest toż konsultacja u dermatologa, który niejednokrotnie zaleci zastrzyki i odpowiednie antybiotyki. W dobrych wypadkach odnotowywane są także martwice, zbytnie pigmentacje oraz blizny przerostowe. To moment odmienny typ reakcji alergicznej połączony z występowaniem metali ciężkich w składzie tuszu. Co istotne, sygnały potrafią nastąpić również wkrótce po zakończeniu tatuażu, jak i po paru tygodniach, miesiącach, a chociażby latach. Musisz także pamiętać, iż nie wszystkie reakcje uczuleniowe ograniczają się do powierzchni skóry. Powikłaniem może być np. sarkoidoza (w obrębie płuc i innych organów składają się ziarniny, upośledzając ich pracę).

czy tatuaże są zdrowe i czemu należy uważać

Lub tatuaże zwiększają ryzyko nastąpienia nowotworu?

Na całym globie przeprowadzono do tej chwili mnóstwo badań, które dowiodły, że tusz do tatuaży permanentnych ma mnóstwo toksyn, z których pewne są rakotwórcze. Zwłaszcza szkodliwe składają się metale ciężkie, takie jak:
•rtęć – wykazuje szkodliwy wpływ na system nerwowy, jest także substancją rakotwórczą,
•ołów – toksyczny dla wielu organów wewnętrznych oraz układu nerwowego oraz rozrodczego. Zatrucie w skrajnych przypadkach może wynosić chociażby śmierć,
•beryl – mocno rakotwórczy, osadza się przede wszystkim w płucach,
•kadm – bardzo zagraża kościom, płucom oraz nerkom,
•arsen – kolejna substancja rakotwórcza, może uszkadzać łańcuchy PODŁOŻA.
Warto również wymienić licznie występujące flatany oraz węglowodory, które podczas rozkładu zdecydowanie obciążają wątrobę i nerki. Jak widać, substancje zawarte w tuszu potrafią zwiększyć ryzyko nastąpienia nowotworu, tym niezwykle, że toksyny znajdują się nie tylko do tkanki podskórnej, i w skutek sposobu aplikacji, wchłaniane są do krwiobiegu.
Pewne substancje są kluczowe dla określonego koloru, pełniąc funkcję jego barwnika. Choć dokładny skład tuszu jest z zasady owiany tajemnicą przez producenta czy studio tatuażu, liczne analizowania potwierdzają natomiast bycie podanych związków w pozostałych kolorach:
•czarny – iż być wzbogacony chociażby o ropę naftową czy tlenek żelaza,
•żółty – siarczek kadmu oraz chromian ołowiu,
•czerwony – wspomniana rtęć, jeden z niezwykle toksycznych związków spośród wszelkich wykorzystywanych,
•zielony – kobalt,
•biały – węglan ołowiu, tlenek tytanu, siarczan baru,
•fioletowy – fosforan manganu.
Zanim staniesz się ofiarą mody, pomyśl, lub faktycznie warto

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here