domowa siłownia

Uczęszczanie do klubu fitness dla wielu osób jest wygodnym rozwiązaniem, pozwalającym na zbudowanie odpowiedniej masy mięśniowej, wyrzeźbienie sylwetki i poprawę wydolności. Czasem jednak siłownia nie jest najlepszym lub najbardziej preferowanym rozwiązaniem. Wówczas dobrym pomysłem może okazać się stworzenie swojej własnej, małej, domowej siłowni. Jeśli też chciałbyś to zrobić, mamy dla ciebie kilka propozycji.

Dlaczego warto zdecydować się na siłownię w domu?

Stworzenie domowej siłowni to przede wszystkim ogromna wygoda, jakiej trudno spodziewać się po miejscu publicznym. Przede wszystkim jest zawsze dostępna, bez względu na to, która jest godzina, albo czy właśnie tego dnia wypadają święta. Będziesz mógł z niej skorzystać, nie martwiąc się o to, że niedługo się zamknie, nawet jeśli ochota na ćwiczenia najdzie cię późnym wieczorem.

Co więcej, domowy fitness jest tylko twój, co oznacza, że nigdy nie będziesz musiał martwić się o dobre miejsce w szatni, dostęp do prysznica czy tłum na sali klubowej. Nie spotka cię konieczność czekania na dane urządzenie z powodu dużego nim zainteresowania. Po prostu skorzystasz z tego, z czego akurat będziesz miał ochotę.

Dodatkowo, korzystanie z siłowni w domu zapewni ci więcej czasu, gdyż unikniesz dojazdów do ulubionego klubu, rozmów w recepcji czy wspomnianego już czekania na prysznic. Nie będziesz musiał się nawet pakować, gdyż w domu przygotowujesz sobie rzeczy sportowe już wcześniej i zostawisz pod ręką, by były gotowe na kolejny trening. Dzięki temu od razu będziesz miał więcej czasu także na inne hobby.

Domowa siłownia ma także zalety dla osób, które cenią sobie najwyższą higienę. Jeśli do tej pory miałeś wątpliwości, czy klub jest zawsze odpowiednio wyczyszczony i zdezynfekowany, będziesz mógł już o nich zapomnieć. We własnym domu na pewno samodzielnie uda ci się zadbać o najwyższy poziom czystości.

Zacznij od bieżni

Jeśli jesteś już przekonany, że chcesz urządzić swoją domową siłownię, zacznij od wyposażenia jej w bieżnię. Jest to proste urządzenie, które zapewnia cały szereg zalet i pozwala na ćwiczenia nawet tym osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem. Dzięki niej szybko nabierzesz kondycji i podniesiesz wytrzymałość, a jeśli dodatkowo chciałbyś zrzucić kilka kilogramów, efekty zobaczysz w mgnieniu oka.

Domowa bieżnia pozwoli ci także na codzienną rozgrzewkę przed innymi ćwiczeniami, jeśli zdecydujesz się je wykonywać. Dodatkowym atutem niektórych modeli może być niezwykle mała ilość miejsca, które zajmują, kiedy nie są używane. Zostały bowiem tak przygotowane, iż można je złożyć i ustawić pionowo, co na pewno będzie przydatną funkcją w każdym domu. Przykładem takiej bieżni jest między innymi inSPORTline inCondi T45i, dostępna pod adresem https://athletic24.pl/.

Ćwiczenia siłowe

Jeśli bieganie to dla ciebie zbyt mało i chciałbyś rozwinąć mięśnie ramion, pleców i klatki piersiowej, kolejną twoją inwestycją powinna być ławka do ćwiczeń i hantle. Są to niewielkie, lekkie sprzęty, które doskonale sprawdzą się w warunkach domowych, nawet jeśli nie masz zbyt wiele miejsca albo obawiasz się o stan podłogi pod naciskiem większego atlasa.

Warto także zainstalować lustro na ścianie, które pozwoli ci ocenić, czy prawidłowo wykonujesz ćwiczenia. Dzięki takiemu zestawowi będziesz mógł każdego dnia ćwiczyć inną partię mięśni, co pozwoli ci na równomierną rozbudowę masy i rzeźbienie sylwetki, bez narażania się na kontuzje.

Kiedy dodasz do tego jeszcze kilka drobnych akcesoriów, jak ściskacze do rąk czy skakanka, na pewno zobaczysz, że domowa siłownia jest równie dobra – a czasem nawet lepsza – niż miejski klub sportowy.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here