jednodniowa głodówka

Głodówka jednodniowa to nie pomysł na odchudzanie, ale dobry sposób, by pozbyć się uczucia ociężałości po przejedzeniu. Dzięki niej choć trochę oczyścisz organizm z toksyn i dasz odrobinę wytchnienia układowi pokarmowemu. Jak powinna przebiegać głodówka jednodniowa? Głodówka jednodniowa nie sprawi, że stracisz zbędne kilogramy. Jej celem nie jest bowiem odchudzanie, a jedynie delikatne oczyszczenie organizmu z toksyn. Głodówka jednodniowa jest stosowana regularnie na przykład przez Francuzki, które jednak w tym dniu przestrzegają kilku zasad. Jakich?

Głodówka jednodniowa: 4 zasady

1. w dniu głodówki musisz wypić co najmniej 2,5-3 litry niegazowanej wody
2. nie pij soków – zawierają około 10 procent węglowodanów, które utrudnią ci osiągnięcie zamierzonego efektu
3. oszczędzaj się – Francuzki w dniu głodówki leżą, ty nie musisz, ale unikaj większego wysiłku, zrezygnuj z biegania po mieście czy ćwiczeń na siłowni
4. nie przeprowadzaj głodówki jednodniowej częściej niż raz na dwa tygodnie, nie głoduj również w czasie miesiączki, gdy czujesz się osłabiona i w czasie przesilenia wiosennego.

Definicja jednodniowej diety oczyszczającej

Jednodniowa dieta to nie zabieg „cud”, dzięki któremu zrzucisz kilka kilogramów. Dieta oczyszczająca polega na usuwaniu toksyn i zalegających resztek pokarmowych z jelit. Żeby kuracja oczyszczająca była skuteczna, wystarczy przez jeden cały dzień stosować odpowiedni sposób żywienia. Najpopularniejszymi dietami są: dieta cytrusowa, warzywna lub kapuściana. Przed zastosowaniem którejkolwiek z nich, warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, czy stan zdrowia pozwala na zastosowanie takiej diety. Należy też pamiętać, że każda dieta oczyszczająca nie może być stosowana dłużej niż 2 dni. Przedłużona kuracja oczyszczająca obniża poziom podstawowej przemiany materii, osłabia organizm i prowadzi do niedożywienia.

głodówka jednodniowa czy zdrowa i czy warto

Dieta oczyszczająca „jednego owocu”

Coraz większą popularnością cieszą się diety oczyszczające „jednego rodzaju owocu”, które polegają na spożywaniu około 2 kilogramów tego samego owocu lub grupy owoców w ciągu jednego dnia. Najbardziej skuteczną dietą będzie taka, w której znajdują się owoce bogate w flawonoidy, czyli cytrusy (pomarańcze, grejpfruty, mandarynki, cytryny) oraz owoce jagodowe (czarne porzeczki, maliny, truskawki). Flawonoidy wykazują silne właściwości antyoksydacyjne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe oraz chronią przed chorobami układu krążenia. Dlatego też powinny być obecne w codziennej diecie. Podczas oczyszczania organizmu należy pić około 2 litrów wody mineralnej, która nie tylko nawodni, ale również wypłuka z organizmu toksyny. Diety oczyszczającej opartej na owocach cytrusowych nie powinny stosować osoby przyjmujące leki, gdyż związki zawarte w owocach zmieniają metabolizm substancji leczniczych.

Głodówka jednodniowa – efekty

Głodówka jednodniowa na pewno nie sprawi, że schudniesz, nie oczyści też w spektakularny sposób organizmu. Ma jednak swoje plusy. Przede wszystkim jest wytchnieniem dla twojego układu pokarmowego, pozwala mu odpocząć i nieco się oczyścić. Na pewno dzięki jednodniowej głodówce, dzięki temu, że w jej czasie wypijasz dużo wody niegazowanej, poczujesz się lżejsza i zdrowsza.

[Głosów:5    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here