Lato tuż tuż. Warto odpowiednio przygotować się do nadchodzącego sezonu wakacyjnego, aby na plaży zaprezentować nienaganną sylwetkę. Obok zbilansowanej diety pomocne mogą okazać się ćwiczenia dla mężczyzn, które można wykonać samodzielnie w domu. Bez specjalistycznego sprzętu, przy wykorzystaniu jedynie ciężaru własnego ciała. W ten sposób zaoszczędzimy nie tylko czas, ale również trochę pieniędzy. Ćwiczenia te są skuteczne i dość proste do wykonania. Ważna jest jednak samodyscyplina, konsekwencja i właściwe wykonywanie ćwiczeń. Ćwiczenia te są skierowane przede wszystkim do mężczyzn, którzy już trochę trenowali (znają najważniejsze zasady) i są na tyle zdyscyplinowani, że będą regularnie trenować.

Oto kilka najskuteczniejszych i najciekawszych rodzajów ćwiczeń dla mężczyzn:

1. Ćwiczenia na ramiona i klatkę piersiową:
a) klasyczne pompki,
b) pompki tricepsowe.

2. Ćwiczenia na brzuch:
a) klasyczne brzuszki,
b) brzuszki skośne,
c) brzuszki z uniesionymi nogami,
d) plank,
e) nożyce,
f) brzuszki z unoszeniem bioder.

3. Ćwiczenia na nogi i pośladki:
a) wykroki,
b) przysiady,
c) unoszenie bioder w leżeniu tyłem,
d) krzesełko przy ścianie,
e) odwodzenie nogi w leżeniu bokiem lub staniu,
f) wejście/ wskakiwanie na obiekt,
g) wspięcia na palce.

Aby ćwiczenia przyniosły zamierzony rezultat, warto wykonywać je co drugi dzień. Najlepiej w trzech seriach, po 10-15 powtórzeń. Trening można wzmocnić, wykorzystując do ćwiczeń dodatkowe obciążenie w postaci sztangi, hantli lub po prostu butelek z wodą.
Ćwiczenia dla mężczyzn skupiają się przede wszystkim na wzmacnianiu i rzeźbieniu sylwetki. Jednak, aby poprawić ogólną wydolność organizmu albo pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej, warto włączyć do planu treningowego ćwiczenia kardio. Bieganie, rower albo skakanie na skakance.
Ważnym elementem treningu jest rozgrzewka, która przygotowuje całe ciało do wysiłku. Dzięki niej nie nabawimy się kontuzji, mięśnie będą rozgrzane i lepiej będą reagowały na ćwiczenia. Przy wykonywaniu rozgrzewki należy pamiętać o każdej części ciała: głowie, szyi, przedramionach. klatce piersiowej, biodrach, nogach, a także nadgarstkach czy stopach.
Innym istotnym elementem treningu jest stretching, o którym często niestety zapominamy. Jest on jednak dopełnieniem właściwie wykonanego planu treningowego. Rozciąganie ma na celu rozluźnienie i rozciągnięcie mięśni.
Ćwiczenia dla mężczyzn wykonane w domu nie muszą być więc ani nudne, ani skomplikowane. Są dla każdego. Wystarczy trochę czasu i chęci, a efekty będą gwarantowane.

[Głosów:12    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here