Ćwiczenia z wykorzystaniem sztangi do body pump?

Body pump to ćwiczenia z gryfem, na który nakładane jest obciążenie. Polegają one na wykonywaniu na przykład przysiadów bądź wyrzutów. Odbywają się one pod kontrolą instruktora, który prezentuje po kolei każdy ruch. Przy tym rodzaju aktywności wszystko przeprowadzane jest w energicznym tempie w rytm muzyki, która ulega zmianie kilka razy w roku na całym świecie.

Jakie efekty można uzyskać dzięki ćwiczeniom body pump?

Zajęcia body pump sprawiają, że praktycznie każdy może rozwinąć swoją sylwetkę w oczekiwanym kierunku. Podczas każdej sesji wybierana jest sztanga do body pump, która odpowiednia jest do indywidualnych możliwości oraz kondycji ćwiczącego.

Większa sztanga do body pump pozwala na lepsze uwidocznienie mięśni. Co więcej, takie rozwiązanie przyczyni się do większego spalenia kalorii, a także mocniejszego zaangażowania konkretnych partii ciała. Pamiętać trzeba jednak o tym, że podczas ćwiczeń angażujących każdą duża partię ciała, a więc brzuch, nogi i inne nie wolno używać znacznego obciążenia, gdyż takie działanie może doprowadzić do przetrenowania.

Wskazane ćwiczenia nie stanowią dobrego rozwiązania dla kulturystów. Nie zapewnią satysfakcjonujących rezultatów, gdy oczekuje się przyrostu masy mięśniowej oraz zwiększenia siły. Są one przeznaczone dla sportowców pragnących od aktywności fizycznej dużej intensywności, poprawy ogólnej kondycji, wzmocnienia ścięgien oraz mięśni, a także stawów. Ten rodzaj ćwiczeń najczęściej preferowany jest przez kobiety, mężczyzn w starszym wieku, a ponadto młodzież.

Jakie rezultaty można uzyskać dzięki ćwiczeniom body pump?

Sztanga do body pump pozwoli na uzyskanie następujących efektów:

  • poprawa ogólnej kondycji organizmu – regularne ćwiczenia przyczyniają się do polepszenia kondycji wytrzymałościowej oraz zdrowotnej. Po upływie dłuższego czasu można także uzyskać lepsze efekty, jeżeli chodzi o sprawność ruchową,

  • nieznaczne podkreślenie mięśni – taki rezultat wynika z faktu obciążania mięśni. W tym przypadku nie występuje nadmierny przyrost, gdyż brak właściwej suplementacji oraz diety nie da rezultatu w postaci dużej hipertrofii włókien,

  • zwiększenie wytrzymałości mięśni,

  • spalenie nadmiernej ilości kalorii,

  • znaczna poprawa samopoczucia – ćwiczenia wykonywane w rytm energicznej muzyki zapewniają zastrzyk pozytywnego nastroju oraz budują pragnienie codziennej aktywności.

Uczęszczając na takie zajęcia bardzo szybko można odczuć wzrost wigoru, lepszy metabolizm – określone ćwiczenia przyczyniają się do niewielkiego wzrostu włókien mięśniowych. Wzrasta energia wykorzystywana przez mięśnie podczas podstawowych codziennych zadań.

Artykuł powstał we współpracy z https://be-active.pl/product-pol-509–SZTANGA-20kg-DO-BODY-PUMP-SBP20-HMS.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here