Skakanka, idealny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów!

Jest to czynność przez wielu dobrze znana, zwłaszcza ze szkoły podstawowej. Skakanka, jest przyrządem używanym w gimnastyce od wielu pokoleń. Jest to idealna forma rozgrzewki, oraz sposób na efektywne spalenie tkanki tłuszczowej.

Na co zwrócić uwagę wybierając skakankę sportową?

Wybierając skakankę sportową, powinniśmy dopasować ją do swoich umiejętności. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Skakanka nie może być za krótka. Jeżeli skakanka będzie za krótka, spowoduje że będziemy musieli zbyt wysoko skakać, co dla osób początkujących może być problematyczne i sprawi, że taka osoba wyrobi sobie zły nawyk.

Skakanka nie może być również za długa, ponieważ będzie ciągnąć się po podłodze. W przypadku, gdy kupiliśmy za długą skakankę, należy ją owinąć sobie wokół rączek skakanki. To spowoduję jej automatyczne skrócenie.

Spośród skakanek dostępnych na rynku, starajmy się wybrać taką, która pochodzi od sprawdzonego producenta. Ważne, aby sprzęt przeszedł odpowiednie testy wytrzymałościowe.

Skakanki sportowe, czym różnią się od zwykłych skakanek?

Rodzaje skakanek sportowych

Na przestrzeni lat, skakanki zmieniły swój wygląd. Kiedyś były wykonane wyłącznie ze sznurka. Czym charakteryzuje się dobra skakanka?

Skakanka z tworzywa sztucznego, najbardziej klasyczna wersja skakanki. Idealne rozwiązanie dla początkujących. Cena jest niska, więc na początku dużo nie musimy inwestować w sprzęt. Wykonana zazwyczaj ze splecionych włókien. Jedyną wadą jest to, że z jej pomocą nie wykonamy intensywnego treningu.

Skakanka skórzana, dedykowana dla osób bardziej zaawansowanych. Jest wykonana ze skóry, dzięki temu jesteśmy w stanie z jej pomocą wykonać szybki i intensywny trening. Jej cena jest wyższa, niż cena skakanki z tworzywa sztucznego, ale za to jest bardziej trwała. Podczas odbywania treningu, należy uważać aby nie doznać urazu.

Skakanka metalowa, jest ciężkim sprzętem, ale osiąga największą szybkość w porównaniu z innymi skakankami. Dedykowana profesjonalistom. Trening z jej pomocą, jest bardziej efektywny.
Należy bardzo uważać, ponieważ uderzenie za pomocą takiej skakanki, jest bardzo bolesne.

Przeczytaj też: http://www.galax-sport.pl/sciskacze-rak-sa-rodzaje/

[Głosów:2    Średnia:1.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here