cukrzyca

Cukrzyca często kojarzy się z osobami otyłymi lub starszymi. Jest to najpopularniejszy typ 2, który wiąże się zwykle ze złym trybem życia, niską aktywnością lub starzeniem organizmu.
Jednak typ 1, jest często przypadłością osób młodych, zazwyczaj niezależnie od ich stylu żywienia, czy aktywności.

W przypadku zaobserwowania objawów:

– ciągłe uczucie pragnienia,
– częste oddawanie moczu,
– duży apetyt,
– apatia,
– szybka utrata masy ciała,
– stany zapalne,
– ogólne osłabienie i senność,

należy jak najszybciej udać się na badanie poziomu cukru we krwi (glikemię). Warto też douczyć się co to jest cukrzyca i jak się ją leczy.

Cukrzyca typu 1 (insulinozależna) jest chorobą autoimmunologiczną i może wystąpić nagle, a nieleczona grozi nawet śmiercią, dlatego nie można lekceważyć objawów. Atakuje ona głównie dzieci i młode osoby.

W odróżnieniu od typu 2 tutaj leczenie nie obejdzie się bez sztucznego podawania hormonu insuliny do organizmu, którego trzustka wydziela za mało i glukoza nie jest zamieniana na energię. Jednak nowoczesna technologia bardzo ułatwiła walkę z tą chorobą. Na rynku jest łatwo dostępna, szeroka gama urządzeń, jak lancety, pulsyksometry, glukometry i pompy insulinowe.

W użyciu są dwa typy pomp.

Pierwszy to pompa osobista, czyli małe urządzenie, które w sposób ciągły, podaje hormon do organizmu. To bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające na regulację i łatwą kontrolę podawania. Trzeba jedynie nosić ze sobą niewielki przyrząd, który łatwo jest odpiąć, na przykład pod prysznic, czy na basen.

Drugi to wszczepiana pompa, która posiada większy zbiorniczek i nie wymaga noszenia ze sobą aparatu. Należy tylko, co kilka miesięcy uzupełniać zapas insuliny.

Dodatkowo można znaleźć wiele ułatwiających życie akcesoriów. Przykładowo sklep dla cukrzyków diabetyk24.pl oprócz wielu typów pomp oferuje do nich szereg etui, pasów, klipsów i sprytnych rozwiązań, dzięki którym codzienna walka ze schorzeniem może być prawie niezauważalna.

Dostępny jest nawet system zarządzania cukrzycą, pozwalający na połączenie wszystkich urządzeń, zobaczenie przejrzystych raportów, a także udostępnienie wyników lekarzowi.

Także nie ma co panikować, wystarczy na spokojnie się zorientować i porównać dostępne rozwiązania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here