Chcemy wszyscy cieszyć się zdrowiem, mieć prawidłowe wyniki badań i czuć się dobrze. Tak samo jest z ciśnieniem krwi, gorsze samopoczucie pojawia się zarówno gdy jest zbyt wysokie ale i zbyt niskie. Czy ważniejsze jest ciśnienie skurczowe czy rozkurczone? Jak leczyć nieprawidłowości?

 

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/cisnienie-rozkurczowe/

 

Skurczowe czy rozkurczowe – które ważniejsze?

W tym temacie zdania są podzielone, jednak bez wątpienia jedno i drugie ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie a ciśnienie skurczowe zawsze ma większą wartość. Przyjęta norma to 120/80 mm Hg jednak wartości te nieco zmieniają się wraz z wiekiem. Istotne by badać się regularnie co pomoże wykryć ewentualne komplikacje wcześniej i pozwoli podjąć działania by chociażby uchronić nas przed zawałem serca. Badanie możemy wykonywać sami lub w domu przy użyciu ciśnieniomierza który jest łatwo dostępny a ceny są przystępne. Obecnie dostępne są też modele które nosimy na nadgarstku kontrolując nasze ciśnienie cały czas. Gdy wyniki odbiegają od normy, konieczna jest wizyta u lekarza by stwierdzić przyczynę.

Leczenie niewłaściwego ciśnienia

Chociaż nie ma możliwości leczenia tej przypadłości to istnieją leki które obniżają lub podwyższają ciśnienie do odpowiedniej wartości. Regularnie przyjmowane są w stanie uchronić nas przed wieloma skutkami nieodpowiedniego ciśnienia a także pozytywnie wpłyną na nasze codzienne samopoczucie.

 

Przeczytaj też: http://sport-guru.pl/niedocisnienie-krwi/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here