Jakie ochraniacze piłkarskie dla dzieci wybrać

Piłka nożna to dynamiczny sport, który może powodować powstawanie kontuzji. Przekonują się o tym już ci, którzy dopiero zaczynają swoją juniorską przygodę na boisku. Początkowe etapy nauki gry to setki treningów, podczas których dziecięce nogi narażone są na przypadkowe kopnięcia ze strony rówieśników lub bolesne uderzenia piłki. Z troski o bezpieczeństwo najmłodszych warto wybrać ochraniacze piłkarskie. Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Ochrona piszczeli zawodników

Nie jest tajemnicą, że piłka nożna to sport kontaktowy, a każda gra wymaga głównie nieustannej pracy nóg. Ta część ciała jest najbardziej narażona na urazy, dlatego przyda się dodatkowa warstwa ochronna, która zabezpieczy piszczela zawodników. Z aktualnych przepisów jasno wynika, że ochraniacze piłkarskie dla dzieci są obowiązkowym elementem wyposażenia stroju sportowego młodych graczy.

Wybór idealnego modelu ochraniaczy – rozmiar

Rozmiar jest kluczową kwestią, którą należy brać pod uwagę przy zakupie ochraniaczy. Na szczęście rodzice nie muszą dobierać sprzętu, bazując na precyzyjnych pomiarach. Większość producentów takich akcesoriów oznacza rozmiar według wzrostu dziecka – najczęściej jest to pewien przedział, któremu przypada konkretny rozmiar oznaczony jednym z symboli S, M, L lub XL.

Wśród dzieci oraz młodzieży mogą pojawić się gracze o mocno rozbudowanych łydkach. Wówczas rozmiar ochraniaczy dobrany według wzrostu może okazać się zbyt mały. W takiej sytuacji korzystniej będzie zdecydować na model o rozmiar większy.

Ochraniacze piłkarskie dla dzieci w numer1.store

Pozostając w temacie rozmiaru warto dodać, że najkorzystniej jest kupować ochraniacze piłkarskie online. Sklepy internetowe mają niższe marże, ponieważ na wartość asortymentu nie wpływają koszty związane z prowadzeniem takiej działalności stacjonarnie.

Ochrona piszczeli zawodników

Sklep z odzieżą i sprzętem do piłki nożnej numer1.store oferuje zatem wysokiej jakości markowe ochraniacze dla dzieci. Produkty poszczególnych marek są precyzyjnie opisane, wraz z wyszczególnieniem długości i szerokości produktu. Dzięki temu nie ma miejsca na pomyłkę i nie zachodzi konieczność odsyłania sprzętu, co w wielu przypadkach jest zwyczajnie uciążliwe.

Waga ochraniaczy

Tu panuje oczywista zasada, którą stosuje się nie tylko w przypadku dzieci – im lżejsze ochraniacze, tym lepiej dla użytkownika. Ochraniacze dostępne w ofercie sklepu numer1.store wykonane są z lekkiego i mocnego plastiku, który nie ogranicza ruchów i stanowi doskonałą barierę ochronną przed przeciwnikiem. Zwykle za twardą płytką znajduje się formowana pianka z perforacjami, która zapewnia odpowiednią wentylację i należytą ochronę podczas dynamicznych akcji.

Gwarancja bezpiecznego uprawiania sportu

Wielu młodych piłkarzy nie chce zakładać ochraniaczy, tłumacząc się brakiem komfortu. Rezultaty jednak mogą wykluczyć małego zawodnika z gry na dłuższy czas, dlatego warto wybrać ochraniacze piłkarskie dla dzieci w ulubionym kolorze. W numer1.store nie brakuje propozycji o ciekawym wzornictwie. Soczysty odcień pomarańczy, ponadczasowa czerń czy pastelowy błękit – każdy maluch szybko znajdzie tu swój ulubiony model.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here