Padel

Interesujesz się dyscyplinami sportowymi innymi niż te, obecnie najpopularniejsze? Dobrze się składa, bo właśnie masz okazję spróbować swoich sił w padlu. Jest to znakomity sposób na spędzenie czasu wolnego, a zarazem budowanie formy. Rozgrywka, łącząca w sobie elementy tenisa i squasha jest przeznaczona dla drużyn składających się z dwóch osób. Zbierz znajomych do debla i ruszaj na najbliższy kort!

Padel – czy można grać w Twojej okolicy?

Aby zagrać w padla, potrzebujesz boiska o niewielkim rozmiarze. Jest to prostokąt o wielkości 10×20 m, przedzielony na środku siatką. Wygląda podobnie jak boisko do uprawiania innych sportów rakietowych, jednak jest od nich mniejszy.

To zamknięta konstrukcja ze ściankami betonowymi lub szklanymi, co czyni ją podobną do boiska do squasha. Z uwagi na specyficzne cechy, rozgrywki w padla muszą odbywać się w ściśle wyznaczonych miejscach. Z uwagi na to, że sport nadal jest w Polsce mało popularny, korty do padla znajdziesz tylko w niektórych województwach, np. śląskim czy małopolskim.

Korty dla początkujących

Korty do padla są dla wszystkich takie same. Bez względu na to, czy jesteś początkujący, czy zaawansowany ze swoimi rywalami zmierzysz się na wyżej opisanym korcie. Jednak na pewno warto dowiedzieć się, czy w danym miejscu będzie możliwość skorzystania ze wsparcia trenera. Bez wątpienia jest to dobry pomysł, aby wybrać kilka lekcji i w ten sposób nauczyć się prawidłowej techniki gry w dyscyplinie padel Śląsk.

Oczywiście do pierwszych rozgrywek możesz przygotować się samodzielnie, choćby w teorii. Najważniejsze jest poznanie trzech prawidłowych sposobów trzymania rakiety, co zapewni Ci nie tylko pewne uderzenia, ale też bezpieczeństwo:

  • chwyt podstawowy – łatwo zapamiętać ten chwyt, gdyż przypomina uścisk dłoni z drugą osobą,
  • forehand – chwyt przeznaczony do wykonywania uderzeń po tej stronie, po której jest ręka trzymająca rakietę,
  • backhand – chwyt przeznaczony do wykonywania uderzeń po stronie przeciwległej do ręki, w której trzymasz rakietę.

Oczywiście to tylko ogólne wskazówki dotyczące podstawowych chwytów w sportach takich jak tenis i pokrewnych. Więcej informacji tematycznych znajdziesz w artykułach takich jak Padel – 3 najważniejsze sposoby trzymania rakiety. Na pewno na dobrym korcie do padla warto potrenować zdobyte umiejętności w praktyce.

Kto może grać w padla?

Kort do padla można zarezerwować na grę debla lub dla większej grupy zawodników. To oznacza, że niemal każdy może spróbować tej dyscypliny sportowej i niewątpliwie chętnych do rozgrywek nie zabraknie. Jeżeli jesteś mieszkańcem Śląska, dobra wiadomość jest taka, że w Twojej okolicy już działa nowoczesna infrastruktura sportowa pozwalająca na zdobywanie lub doskonalenie umiejętności. Kto wie, czy za jakiś czas z amatora nie staniesz się zawodowym graczem, a padel okaże się Twoim sposobem na życie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here