fitness

Celem zajęć fitness jest zrzucenie nadmiernych kilogramów, wysmuklenie sylwetki i wzmocnienie mięśni. Oferta klubów fitness w dzisiejszych czasach jest bardzo bogata, dlatego ciężko się zdecydować na coś konkretnego. Czym tak na dobrą sprawę różnią się od siebie poszczególne zajęcia?

Popularne zajęcia fitness 

Do najpopularniejszych zajęć fitness należą: 

Aeroboxing – jest połączeniem intensywnego aerobiku z elementami boksu lub kick-boxingu. Uczęszczając na takie zajęcia zbudujemy sprawność fizyczną. 

Fitball – podczas tych zajęć wykorzystuje się do ćwiczeń piłkę rehabilitacyjną. Regularne treningi wzmocnią mięśnie i poprawią naszą koordynację ruchową.

ABS – charakteryzuje się dużą intensywnością. Jest to trening wzmacniający, dzięki któremu możemy świetnie wyrzeźbić mięśnie brzucha.

Tabata – to kilkuminutowy, interwałowy trening metaboliczny. Składa się z ćwiczeń, podczas których wykorzystuje się własny ciężar. Poprzez regularne ćwiczenia zwiększymy swoją wydolności i zrzucimy zbędne kilogramy. 

Przeczytaj też: http://www.galax-sport.pl/zdrowe-odzywianie-czym-polega/

Air joga – jest połączeniem akrobatyki, pilatesu, jogi i sztuki cyrkowej. Do ćwiczeń wykorzystuje się chustę. Jest to świetna forma aktywności fizycznej, jeżeli chcemy się zrelaksować i wzmocnić swoje ciało.

Piloxing – to forma zajęć fitness, która łączy w sobie 3 formy sportu: pilates, boks i taniec. Jest to intensywny trening interwałowy, który jest zakończony chwilą relaksu, podczas której można się wyciszyć. Korzystając z takich zajęć wyrzeźbimy swoje ciało i polepszymy kondycje psychiczną. 

ABT – są to zajęcia, podczas których uwaga jest skupiona na 3 częściach ciała: udach, pośladkach i brzuchu. Polecane są osobom, które chcą wymodelować dolne partie ciała.

Fat burning – jest to skuteczny trening, który pozwoli nam pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. To zestaw ćwiczeń wzmacniających, które są połączone z rozciąganiem.

Fitness jumping – jest to trening, podczas którego wykorzystywane są trampoliny. Podczas zajęć intensywnie skaczemy, na tym sprzęcie, dzięki czemu skutecznie spalamy zbędną tkankę tłuszczową oraz modelujemy figurę. 

Źródło: https://slowlajf.org.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here