Protezy nakładkowe

Prawidłowa higiena jamy ustnej, to temat, który poruszany jest już od najmłodszych lat. Mimo to, badania mówią, że wielu Polaków wciąż ma problem z regularnym myciem zębów czy wizytami kontrolnymi u dentysty. Konsekwencje bywają różne, a wiele z nich kończy się koniecznością założenia protez. Na jakie się zdecydować?

Protezy nakładkowe, które gwarantują stabilność

Posiadanie protezy, często wiąże się z obawą przed jej wypadnięciem. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro istnieją badania mówiące o tym, że nawet 50% Polaków, nie jest zadowolona z protezy którą posiadają. Spowodowane jest to wyborem tańszych zamienników, które nie dają tak dobry efektów jak protezy nakładowe. Te, inaczej nazywane overdentures, idealnie sprawdzą się u osób, których dziąsła wciąż są w dobrym stanie. Podczas ich zakładania, lekarz stomatolog wykorzystuje korzenie zębów oraz umieszcza na nich specjalne metalowe zaczepy. Dzięki temu, proteza nakładkowa jest niezwykle stabilna.

Protezy nakładkowe – czy są warte inwestycji?

Decydując się na wydatek jakim jest proteza nakładkowa, naturalnie chcemy, aby była ona jak najbardziej komfortowa oraz prezentowała się niczym prawdziwe zęby. Śmiało możemy powiedzieć, że jest to możliwe. Protezy nakładowe to jedna z najnowocześniejszych metod uzupełniania uzębienia, która dodatkowo pozytywnie wpływa na stan naszych dziąseł. Dzięki tego typu protezie, spowalniamy zanik wyrostka zębowego, który pojawia się, gdy zbyt długo nie uzupełniamy braków w uzębieniu. Protezy nakładowe, prezentują się niezwykle naturalnie i zadowalają nawet najbardziej wymagających pacjentów kliniki stomatologicznej. Na stronie https://maszewski.com/protetyka-stomatologiczna/, znajdziemy specjalistów, dla których wykonanie protezy nakładkowej to bułka z masłem. Warto również wspomnieć o tym, że ten rodzaj protez jest niezwykle wygodny, a większość osób potwierdza, że przyzwyczajenie do nowych zębów nastąpiło bardzo szybko. To samo możemy powiedzieć o aspekcie higienicznym protezy. Wystarczy bowiem myć ja dwa razy dziennie lub po każdym posiłku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here