Triathlon to unikalne połączenie trzech dyscyplin sportu, które w ekstremalny sposób testują naszą wytrzymałość, siłę i szybkość. Jeśli uprawiasz triathlon lub planujesz rozpoczęcie uprawiania tego niezwykle wymagającego sportu, musisz doskonalić się w trzech dyscyplinach, w pływaniu, biegu i jeździe rowerem na czas. W tej ostatniej dyscyplinie sportu liczy się nie tylko ogólna wytrzymałość i siła sportowca, ale także jakość sprzętu, którym dysponuje.

Pomijając kwestię wyboru odpowiedniego roweru i odzieży rowerowej, pozostaje jeszcze sprawa zakupu dodatkowych akcesoriów wpływających na komfort i bezpieczeństwo jazdy, a także na uzyskiwanie coraz lepszych wyników czasowych. Jakie zatem kaski rowerowe na triathlon będą najlepszym wyborem? Czy mogą to być klasyczne kaski MTB lub kaski szosowe?

Rodzaje kasków rowerowych

W sprzedaży znajdziemy kilka różnych typów kasków rowerowych. Najpopularniejszym ich rodzajem są kaski MTB, z charakterystycznym daszkiem, który nie tylko osłania od słońca, ale w pewnym stopniu chroni również przed uderzeniami gałęzi i przypadkowymi uderzeniami głową o pnie drzew lub o skały znajdujące się na trasie przejazdu. Na rynku znajdziemy również kaski do jazdy szosowej, o bardziej aerodynamicznym kształcie, kaski typu orzeszek, które chętnie wybierane są przez miłośników jazdy wyczynowej i rowerowych akrobacji, a także modnie wyglądające kaski miejskie.

Osobną kategorię produktów tworzą kaski rowerowe na triathlon, które stanowią zmodyfikowaną wersję klasycznego kasku szosowego. Kask rowerowy do triathlonu to po prostu kask stworzony z myślą o jeździe na czas, a zatem wykorzystywany jest również przez zawodowych kolarzy podczas zawodów w indywidualnej jeździe na czas oraz przez kolarzy torowych. Taki kask charakteryzuje się jeszcze bardziej opływowym kształtem niż kask szosowy, co ma pomóc w urwaniu cennych sekund na stosunkowo krótkim dystansie kolarskim.

W jakim kasku może jeździć triathlonista?

Doświadczony triathlonista zarówno podczas zawodów sportowych, jak i w czasie treningów kolarskich, z pewnością korzystał będzie z profesjonalnego kasku rowerowego do triathlonu. Osoba początkująca może sięgnąć po klasyczny kask MTB lub zdecydować się na zakup bardziej opływowej wersji kasku, czyli klasycznego kasku szosowego. Jeśli masz możliwość trenowania na torze, najlepiej poszukać jednak czegoś z kategorii kaski rowerowe na triathlon. Tego typu sprzęt ma najbardziej aerodynamiczną budowę, dzięki czemu czas przejazdu będzie zawsze nieco szybszy niż podczas jazdy rowerem w zwykłym kasku szosowym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here