Ćwiczenia w domu

Czy chcesz poprawić swoją kondycję, siłę i wytrzymałość, ale nie masz ochoty na uczęszczanie do klubu fitness? Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zaczął cieszyć się doskonałymi osiągnięciami w swoim własnym domu. Zobacz, co będzie ci potrzebne, a na pewno zdołasz osiągnąć założone cele.

Mata do ćwiczeń

Wszystkie ćwiczenia wykonywane w pozycji wyjściowej leżącej, siedzącej lub klęczącej powinny być wykonywane na specjalnej macie do ćwiczeń, która zabezpiecza ciało przed zetknięciem się bezpośrednio z twardą podłogą. Zbyt twarde podłoże – a takie z reguły mamy w domu – mogłoby bowiem prowadzić do powstawania urazów. O ile więc tego nie chcemy, musimy zaopatrzyć się w odpowiednią warstwę izolacyjną.

Profesjonalna, duża mata do ćwiczeń została przygotowana z PCV zintegrowanego z laminowaną pianką, które świetnie absorbują energię podczas ćwiczeń. Dzięki temu już nigdy nie będziesz miał wrażenia, że uderzasz ciałem o podłogę, powodując u siebie mikrourazy. Co więcej, mata zapewni ci stabilność podczas ćwiczeń, ponieważ posiada antypoślizgową warstwę. Została przygotowana tak, aby jak najlepiej sprawdzała się w każdej sytuacji, dlatego cechuje ją wysoka odporność na uszkodzenia czy brud.

Zestaw obciążników

Kolejnym ważnym elementem twojego wyposażenia może stać się zestaw obciążników. Wystarczy, abyś zaczepił je na nogach i rękach, a będziesz mógł ćwiczyć z obciążeniem w sposób wygodny, nie obawiając się upadku odważników i nie zajmując sobie rąk. To wygodne rozwiązanie dla każdego, kto swoje ćwiczenia zamierza wykonywać tak, aby zachować przy tym jak największą swobodę.

Do obciążników możesz dodać jeszcze wygodne hantle o wadze, którą najbardziej preferujesz. Zagwarantują ci one, że będziesz mógł jeszcze bardziej poszerzyć zestaw swoich domowych ćwiczeń fitness, a jednocześnie cały sprzęt nie zajmie ci zbyt wiele miejsca.

Skakanka

Skoczność, kondycja, wytrzymałość i siła nóg to tylko niektóre cechy, które zdobędziesz, decydując się na regularne używanie skakanki. Jest ona skutecznym sposobem na poprawę praktycznie wszystkich atrybutów ciała, a używanie jej wcale nie oznacza, że cofasz się do dzieciństwa. Pamiętaj, że używają jej też zawodowi sportowcy, na przykład bokserzy. Jeśli jednak przypomina ci najmłodsze lata i przywodzi masę ciekawych i miłych wspomnień – tym lepiej.

Piłka fitness

Piłka fitness może być wykorzystywana podczas wielu różnych ćwiczeń. Służy zarówno do rehabilitacji, jak i nabierania sprawności, zwłaszcza do wzmocnienia mięśni i kręgosłupa. Może być przydatna podczas odchudzania i modelowania sylwetki, ale z pewnością chętnie wykorzystasz ją też do relaksu. Dlatego też piłka gimnastyczna powinna stać się kolejnym elementem twojego wyposażenia fitnessowego w domu, które kompleksowo usprawni twoje ciało.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here