ćwiczenia siłowe
fot. pexels.com

Ćwiczenia siłowe są bardzo popularne, jednakże wciąż w większej mierze wśród mężczyzn, a nie wśród kobiet. Dzieje się tak, z tego względu, że kobiety bardzo boją się podnoszenia ciężarów, bo mogą z nich zrobić kulturystki. Jest to sporym błędem w myśleniu, gdyż ćwiczenia siłowe to najlepsze ćwiczenia do rzeźbienia sylwetki!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/cwiczenia-silowe-by-rzezbic-i-spalac/

Ciężary na siłowni

Podnoszenie ciężarów to najlepszy sposób na to by wyrzeźbić swoją sylwetkę. Odpowiednie obciążenie, które dobieramy do treningu pozwala na lepszą stymulację mięśni, które pracują wówczas ze zdwojoną mocą.

Jednakże do tej pory to bardziej panowie preferują treningi siłowe, które rzeźbią im odpowiednie partie ciała, natomiast kobiety preferują delikatniejsze rozrywki, które polegają raczej na bieganiu, jeździe na rowerze czy też na klasycznych formach ćwiczeń w różnych konfiguracjach.

Ciężary jednakże dają nam szybsze efekty, a także potrafią nas zmotywować do działania, gdyż przekraczamy szybciej próg własnych możliwości i rzucamy sobie większe wyzwania.

Najlepsze ćwiczenia

Jeśli boisz się ćwiczeń z ciężarami możesz na początku wypróbować delikatniejsze obciążenia, a więc zacząć od obciążników na nogi podczas jazdy na rowerze. Z pewnością odczujesz różnicę, gdyż obciążenie na nogach może dodać ci powera do ćwiczeń, a także szybciej wyrzeźbi twoje nogi.

Możesz również wypróbować małych hantli, które doskonale sprawdzają się zarówno w samym treningu siłowym, ale także są super popularne przy ćwiczeniach aerobowych, które przeprowadzane są w grupach.

Inną formą ćwiczeń, które świetnie rzeźbią sylwetkę, a również mają w formie dodatku delikatne obciążenie są ćwiczenia z ketlami, które pozwolą ci na wyrzeźbienie dolnych partii ciała, a także górnych, jeśli odpowiednio będziesz z nimi ćwiczyć.

Nikt nie mówi, że od razu powinnaś wskoczyć na ławeczkę i podnosić sztangę, choć trzeba przyznać, że martwe ciągi również robią robotę przy rzeźbieniu sylwetki damskiej.

Przeczytaj też: http://sport-guru.pl/cwiczenia-we-dwoje/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here