Lepiej wybrać męskie spodnie czy szorty do ćwiczeń?

0
947

Wielu mężczyzn lubi korzystać z klubów fitness, siłowni, albo małych, kameralnych atelier, w których spotykają się ze swoimi trenerami personalnymi. Inni preferują uprawiania sportu na dworze. Często stają jednak przed dylematem: co wybrać, aby ćwiczenia były jak najbardziej wygodne? Długie spodnie czy szorty? Zastanówmy się, czym można się kierować, dokonując tego wyboru.

Męskie szorty

Krótkie spodnie są często jednym z pierwszych wyborów, jakich dokonują panowie, wybierając się na siłownię. Te, które zostały specjalnie przeznaczone do ćwiczeń, wykonane są z luźnych, przewiewnych materiałów. Z reguły są dość rozciągliwe, co pozwala na zachowanie pełnej swobody ruchu, kiedy ma się je na sobie. W większości przypadków na siłowni sprawdzają się idealnie, zwłaszcza kiedy jest tam bardzo ciepło.

Jest to dobre rozwiązanie również w przypadku ćwiczeń na świeżym powietrzu, oczywiście, jeśli nie panują zbyt niskie temperatury. W tym przypadku należy jednak nieco bardziej uważać, gdyż nie zawsze będą idealne – przynajmniej nie wtedy, kiedy istnieje spora szansa, że na zewnątrz jest chłodno. Wielu mężczyzn nie wybierze ich również wówczas, gdy na przykład zamierzają wykonywać pompki na powietrzu. W końcu wielu preferuje lepszą ochronę przed bezpośrednim kontaktem z podłożem.

Jednym z przykładów mogą być męskie szorty marki Under Armour w kolorze czerwonym. Dzięki swojej barwie na pewno dodadzą energii i pozwolą wyróżnić się pośród innych ćwiczących.

Długie spodnie

Decydując się na uprawianie sportu na świeżym powietrzu, w wielu przypadkach lepiej jest wykorzystać długie spodnie. Kiedy chcemy zapewnić sobie lepszą ochronę przed warunkami zewnętrznymi, takimi jak chłód albo bezpośredni dotyk podłoża, na pewno będą znacznie skuteczniejsze, niż szorty. Czy jednak warto wybrać je na siłownię?

Jeśli długie spodnie dresowe są cienkie i przewiewne, mogą okazać się także świetnym wyborem podczas ćwiczeń w klubie fitness. Dzięki wykonaniu z rozciągliwego, miękkiego materiału będą bardzo wygodne. Co więcej, ich długie nogawki zapewnią ochronę na przykład przed otarciami, o które nie jest trudno w trakcie uprawiania sportu – również tego, który odbywa się na sali. Idealnie sprawdzą się więc dla mężczyzn, którzy mają wrażliwszą skórę.

Doskonałym przykładem mogą być wyjątkowo wygodne spodnie funkcyjne marki 4F, dostępne w sklepie Kam Sport. Zostały zaopatrzone w szerokie nogawki ze ściągaczami oraz ściągacz w pasie, co gwarantuje łatwością zakładania. Mogą zostać wykorzystane w wielu różnych miejscach. Ich klasyczny, czarny kolor będzie pasował do każdej koszulki.

Nie zapomnij o kieszeniach

Męska odzież sportowa zazwyczaj uposażona jest w kieszenie, które umożliwiają przechowywanie drobnych, cennych przedmiotów zawsze przy sobie. Przed zakupem warto jednak upewnić się, czy rzeczywiście się w niej znajdują i są odpowiedniej wielkości. Niezależnie bowiem od tego, czy ostateczna decyzja padnie na długie, czy na krótkie spodnie, z pewnością będą musiały się w nich znaleźć klucze i telefon.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here