Jaki catering dietetyczny wybrać?

0
933

Catering dietetyczny stał się ostatnio modnym sposobem odżywiania. Po części dlatego, że zaczęliśmy dbać o swoje zdrowie. Częściowo natomiast z braku czasu na samodzielne gotowanie posiłków. No ale jak wybrać ten najlepszy?

Zrób test – zamów próbny zestaw

Wiele firm cateringowych oferuje próbne zestawy. Czasem taka usługa jest darmowa albo posiada niezwykle atrakcyjną, promocyjną cenę. Możesz zatem wypróbować dany catering dietetyczny na jeden, dwa dni, a może i nawet tydzień. W ten sposób sprawdzisz, czy usługi oferowane przez tę firmę Ci odpowiadają i czy warto nawiązać z nimi dłuższą współpracę.

Jakość jedzenia

Warto pamiętać o tym, że catering dietetyczny przygotowany jest poprzedniego dnia. W związku z tym jedzenie, przeznaczone na kolację, może pozostawać w pudełku nawet ponad 24 godziny. Upewnij się zatem, że jedzenie rzeczywiście jest świeże. Zasięgnij języka w danej firmie cateringowej, sprawdź oceny w Internecie albo weź próbny zestaw i oceń tę kwestię sam. Zamówiona ryba powinna być nadal aromatyczną, dobrze przyprawioną rybą. Z kolei sałata nie może więdnąć. Jedzenie nie powinno być też wyschnięte.

Szczelne opakowanie

No i oczywiście kluczową kwestią w kontekście cateringu dietetycznego jest pudełko. To właśnie w takich opakowaniach otrzymujemy bowiem kolejne potrawy. To właśnie w nich przechowujemy też jedzenie przez cały dzień. Upewnij się zatem, że pudełka posiadają szczelne zamknięcie. Standardowe, styropianowe pojemniki, które dodatkowo nie zostały zamknięte folią, przepuszczają powietrze, co wpływa zarówno na smak potraw, jak i ich świeżość.

Cena – czy catering dietetyczny jest drogi?

Wybierając firmę cateringową, warto też zwrócić uwagę na cenę. Większość tego typu usług oscyluje w granicach 50-70 złotych. Wszystko zależy jednak od wybranej diety. Raczej można sobie odpuścić firmy, które takie usługi świadczą za 30 lub 40 złotych. Ekologiczne, zdrowe i świeże produkty muszą bowiem trochę kosztować. Doliczając do tego koszt pracy kucharzy, dostawców i innych osób, nawet 70 złotych nie stanowi wygórowanej ceny.

Bądź eko

Jeżeli masz na uwadze dobro planety i preferujesz raczej ekologiczny styl życia, zwróć również uwagę na to, czy dany catering dietetyczny jest przygotowywany z dbałością o środowisko. Nie chodzi wyłącznie o używane produkty, ale również ilość używanego plastiku przy pakowaniu poszczególnych potraw. Wiele firm stawia dzisiaj na ekologiczne opakowania – tacki z pulpy celulozowej, pokryte biolaminatem. One nie tylko mogą zostać kompostowane, ale dodatkowo nie zawierają żadnych szkodliwych substancji, które wpłynęłyby na smak potraw. Możesz spokojnie użyć ich do podgrzania jedzenia w mikrofali.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here