Kochasz kawę? Zadbaj o jakość wody w ekspresie!

Każdy wielbiciel kawy wie, że na jej doskonały smak i aromat składa się wiele czynników – to nie tylko sam gatunek kawy, ale również sposób jej przyrządzenia (np. za pomocą nowoczesnego ekspresu), jak i najwyższa jakość wody. Tę zapewnimy sobie, stosując odpowiednie filtry do ekspresów, które nie tylko oczyszczą wodę z pozostałości metali ciężkich i zbyt dużej ilości wapnia, ale także z chloru, który wpływa negatywnie na walory smakowe i aromatyczne napojów sporządzanych na bazie wody, w tym kawy.

Skuteczne filtrowanie

Dzięki nowoczesnym filtrom do ekspresu, otrzymanie najlepszej jakości wody w warunkach domowych stało się nie tylko możliwe, ale też łatwo osiągalne. Czy warto nabyć taki filtr? Pytanie jest retoryczne, a jeśli nie wierzymy zapewnieniom producentów filtrów i ekspresów – warto przekonać się osobiście o różnicy w jakości kawy sporządzonej z wody niefiltrowanej i filtrowanej.

Najpopularniejszym typem filtrów do ekspresów są węglowe, które efektywnie niwelują pozostałości metali ciężkich, różnych szkodliwych mikroelementów oraz chloru w wodzie kranowej.

Dopiero taka woda – pozbawiona nadmiernych osadów wapnia (tzw. kamienia) i nieprzyjemnego zapachu chloru pozostającego w wodzie po procesach uzdatniania – może być odpowiednią bazą do zaparzenia naprawdę aromatycznej i smacznej kawy.

W specjalistycznym sklepie internetowym Aquamelior, oferującym różnego rodzaju urządzenia i akcesoria do filtracji wody, znajdziemy m.in. popularne i efektywne filtry marki Krups. Co ciekawe – wkłady do ekspresów Krups są kompatybilne także z innymi, wybranymi ekspresami. Podobnie niektóre nieco tańsze wkłady uniwersalne znajdują zastosowanie w ekspresach tej marki.

Nabywając filtry za pośrednictwem Aquamelior, możemy liczyć nie tylko na szybki dostęp do szerokiej gamy filtrów i innych produktów kondycjonujących ekspresy (odkamieniacze, tabletki itp.), ale także do profesjonalnego doradztwa. Jeśli nie jesteśmy pewni jaki filtr marki Krups, Saeco, DeLonghi czy innych wybrać – warto zgłosić się po poradę do specjalisty z firmy Aquamelior.

Optymalny filtr – bardziej funkcjonalny ekspres

Stosowanie optymalnych dla danego ekspresu filtrów (również uniwersalnych, wykazujących jednak właściwości tożsame z filtrami danej marki) zapewnia nie tylko lepszy smak i aromat kawy, ale również, a może przede wszystkim – zdecydowanie zwiększa tzw. żywotność tego prostego, jednak wymagającego choć minimum uwagi ze strony użytkownika, urządzenia, jakim jest ekspres.

Osady, które występują w nie przefiltrowanej dostatecznie wodzie, są niekorzystne dla jakości wody, zdrowia, jak również dla ekspresu, który staje się mniej efektywny i w ostateczności może odmówić dalszego funkcjonowania.

Warto więc zadbać o to, by ekspres służył nam jak najdłużej oraz bezawaryjnie i dobrać do niego optymalny filtr, a później pamiętać o jego wymianie. Funkcjonalnym rozwiązaniem będzie więc nabycie kompletu kilku filtrów. W sklepie Aquamelior możemy m.in. zakupić filtry Krups pojedynczo i w zestawach, dzięki temu nie zapomnimy o wymianie filtra, gdy będzie już na to czas. 

Średnia wydajność filtrów do ekspresów ciśnieniowych Krups to ok. 500 l wody, co starcza na ok. 2-3 miesiące.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here