Piłka nożna na hali, czyli futsal zdecydowanie różni się od gry na trawiastej nawierzchni. To alternatywa dla wszystkich miłośników futbolu w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych czy też panującej za oknem zimowej aury. Jednak do gry na sali należy się odpowiednio przygotować. Nie tylko pod względem technicznym, fizycznym, ale też jeśli chodzi o wyposażenie, które powinno być przeznaczone do gry pod dachem. Dobór halówek, stroju, to wszystko ma wpływ na osiągane przez nas wyniki.

W przypadku futsalu korki należy zastąpić halówkami. To główny aspekt jaki rozróżnia klasyczną piłkę nożną od gry na hali. Korki z prostych przyczyn okazałyby się bezużyteczne na parkiecie, ponieważ szybko uległyby zniszczeniu. Działa to także w drugą stronę, halówki na murawie sprawiałyby, że zawodnik ślizgałby się bezustannie na tej nawierzchni. Dobrze dobrane obuwie to nie tylko komfort, ale poprawa jakości gry. Nie należy zapominać także o zmniejszeniu ryzyka nabawienia się kontuzji.

Często stosowanym obuwiem są w tym przypadku halówki Nike, które najczęściej wybierane są przez piłkarzy. Szczególną uwagę należy zwrócić na podeszwę. Za jej sprawą halówki Nike zapewniają odpowiednią stabilność podczas przemieszczania się na parkiecie. Wykluczają możliwość poślizgu za sprawą gumowej i płaskiej podeszwy. Piłkarze halowi wykorzystujący halówki Nike nie narzekają też na nadmierne brudzenie się tej części obuwia. Podeszwa niebrudząca nie pozostawia śladu na boisku. Halówki Nike to bardzo częste udane przebieżki, starty do piłki czy też możliwość gwałtownych zmian kierunku biegu.

Na wyżej wymienione aspekty należy zwrócić uwagę kupując buty do gry na hali. Ważny jest też materiał, który decyduje o jakości i trwałości butów, ale też o ich cenie. Halówki Nike dostępne w sklepie Ambersport można znaleźć w kilku modelach oraz wariantach kolorystycznych. Topowe modele to te, które składają się ze skóry naturalnej. Nieco gorsze to te ze skóry syntetycznej oraz tworzywa sztucznego. Dzięki skórze naturalnej halówki Nike zapewniają odpowiednią wentylację i komfort stopie piłkarza. Bardzo przychylne decyzje można znaleźć w przypadku obuwia dla dzieci i juniorów. Halówki Nike mogą pochwalić się niską wagą, dzięki czemu są lekkie i zawsze dobrze dopasowane. Istotna jest też wyprofilowana wkładka, dzięki której zapewniona jest optymalna amortyzacja oraz stabilizacja stopy.

Co ciekawe halówki Nike zapewniają komfort nie tylko podczas treningów, ale też w codziennym ich użytkowaniu. Obuwie szybko dopasowuje się do stopy, dzięki czemu niemal bezustannie można oswoić się z butem. Tekstylna i wyprofilowana wkłada dobrze trzyma stopę przy niebywałej lekkości danego modelu. Jednak pamiętajmy, że halówki Nike same za nas nie będą grały. Wszystko zależy od umiejętności, motywacji, a także talentu danego zawodnika. Oczywiście dopasowane obuwie jest w stanie w jakimś stopniu wesprzeć zalety piłkarza, ale to nie wszystko! Jeśli istniałyby takie halówki, które nadrabiają wszystkie zaległości treningowe oraz wywyższały talent na piedestał, to z pewnością byłyby trudnodostępne i bardzo drogie.

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here