Jak przygotować skuteczną dietę?

Kiedy podejmujemy decyzję o zrzuceniu zbędnych kilogramów powinniśmy rozpocząć od opracowania skutecznej diety, oraz włączenia sportu i ruchu do codziennego trybu życia.

Zwiększenie aktywności fizycznej nie powinno stanowić większego problemu, przynajmniej z początku. W każdym mieście znajdziemy już bowiem choćby niewielką siłownię lub zajęcia fitness czy nordic walking. Jeśli wolimy trening indywidualny rozpocząć możemy od codziennych spacerów i jazdy na rowerze, lub coraz popularniejszego biegania. Wystarczy wygospodarować około 30 minut dziennie, aby już po miesiącu cieszyć się z pierwszych efektów. Sam sport to jednak nie wszystko, a podstawą w każdym odchudzaniu jest dieta. Jak się odżywiać, aby skutecznie zrzucić kilogramy bez efektu jojo?

Zasady zdrowego żywienia

Jeśli chcemy schudnąć na dłużej zapomnijmy o drastycznych głodówkach i wyniszczających dietach opierających się na 1000 kaloriach dziennie. Zdrowa dieta powinna zawierać bogate w warzywa i składniki odżywcze posiłki. Głównym problemem wielu osób, który rozpoczyna nadwagę jest nieregularność posiłków. Często nie jemy po wiele godzin, po to by nadrobić wszystko późnym wieczorem obfitą obiadokolacją. Oczywiście pracując zawodowo często trudno jest przygotować wcześniej konkretne, zbilansowane posiłki. W związku z tym żywimy się zakupionymi na szybko jogurtami, drożdżówkami, lub zamawianymi fast-foodami.  Śmieciowe jedzenie i gramy cukru to jednak prosta droga do wielu chorób i solidnej nadwagi. Prawidłowa dieta powinna opierać się na co najmniej czterech, pięciu posiłkach dziennie, o podobnej gramaturze i kaloryczności, obfitych w błonnik, oraz inne składniki indywidualne dostosowane do naszych potrzeb. Jeśli masz problem z samodzielnym jej przygotowaniem warto wybrać catering do domu.

Zamów dietę z dostawą do domu

Jeśli brakuje Ci czasu na codzienne przygotowanie posiłków, warto wybrać catering dietetyczny. To bardzo wygodna opcja, która zapewni nam codziennie świeże i przygotowane dania, dostosowane do naszego zapotrzebowania. Dieta pudełkowa dostarczana jest wprost do naszego domu, lub zakładu pracy, co oszczędza czas na zakupy i szukanie dodatkowych artykułów spożywczych. Ustalana jest zwykle przez profesjonalnych dietetyków, którzy sami ocenią i dobiorą odpowiednie zapotrzebowanie kaloryczne dla nas. Jeżeli i tak codziennie musimy zakupić w sklepie artykuły spożywcze dieta pudełkowa będzie porównywalnym wydatkiem. Z drugiej strony czas zaoszczędzony na przygotowaniu posiłków i zakupów jest nieoceniony, w walce o dobrą sylwetkę i samopoczucie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here