Przyrządy przydatne w czasie ćwiczeń w domu

W dzisiejszych czasach mało, kto ma czas, by systematycznie uczęszczać na zajęcia w siłowni lub klubie fitness. Jednak na szczęście istnieje dobra alternatywa, wystarczy dysponować w domu, choć odrobiną wolnej przestrzeni. Jeśli z jakiś powodów nie możesz lub nie chcesz trenować w siłowni zacznij ćwiczyć we własnym mieszkaniu. Okazuje się, że stworzenie swojego kącika treningowego jest łatwiejsze niż się wydaje. Nie trzeba kupować od razu drogich i skomplikowanych maszyn takich jak bieżnia elektryczna lub atlas do ćwiczeń. Wystarczy kupić kilka prostych i stosunkowo tanich urządzeń.

Sztanga

Sztanga to klasyczny przyrząd do ćwiczeń, wykorzystywany głównie podczas wzmacniania mięśni rąk i ramion. Sztanga wbrew powszechnemu przekonaniu nie musi być wcale duża. Doskonałe efekty można uzyskać korzystając z małej sztangi o średnicy na przykład dwóch centymetrów. Jest to doskonały sprzęt dla osób początkujących i co bardzo ważne lepiej nadaje się do ćwiczeń w domu.

Kettlebell  

Kettlebell to kolejny bardzo przydatny przyrząd, który może być wykorzystywany w domu w czasie treningu siłowego. Jest on mniej znany niż sztanga jednak równie wydajny. Każdy kto chce w domu popracować nad swoją muskulaturą powinien poważnie rozważyć jego zakup. Kettlebell idealnie nadaje się do ćwiczeń dynamicznych. Wiele osób wykorzystuje go między innymi w czasie wykonywania tak zwanych swingów.

Step

Step doskonale sprawdza się w czasie rozgrzewki. Dynamiczny ruch połączony z wchodzeniem na step, bardzo szybko aktywizuje mięśnie. Prawidłowa rozgrzewka powinna stanowić nierozłączny element każdego treningu. Step można wykorzystać też w czasie właściwych ćwiczeń. Na przykład w czasie wykonywania pompek można na nim oprzeć nogi by zmusić do większej pracy mięśnie brzucha.  

Stepper

Stepper jest najmniejszym z dostępnych na rynku urządzeń do ćwiczeń kardio. Zajmuje on znacznie mniej miejsca niż klasyczne maszyny takie jak bieżnia elektryczna czy rower treningowy. Jest on oczywiście też znacznie mniej wydajny jednak można z jego pomocą uzyskać naprawdę dobre rezultaty zwłaszcza w przypadku ud i łydek. W sklepach specjalistycznych można zakupić specjalne modele stepperów wyposażonych w specjalne linki. Pomagają one utrzymać w czasie treningu wyprostowaną pozycję.

Hantle

Hantle można wykorzystywać w czasie wielu ćwiczeń. Doskonale się sprawdzają nie tylko w czasie treningu siłowego, ale także podczas pracy nad sylwetką. Przy używaniu hantli warto pamiętać o tym, że bardziej istotna niż ich waga jest ilość wykonanych powtórzeń.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here