Każdy kto chce dobrze wyglądać musi ćwiczyć. Niezależnie od tego jaki sport chcemy ostatecznie uprawiać powinniśmy zacząć od ćwiczeń ogólnorozwojowych.

Ile razy w tygodniu ćwiczyć?

Im więcej tym lepiej. Jednak musimy pamiętać że większość mięśni w naszym ciele potrzebuje odpoczynku i czasu na regeneracje. Jeśli przesadzimy z ilością ćwiczeń na daną grupę mięśni nasze starania mogą przynieść zupełnie odwrotny skutek do zamierzonego. To że przesadziliśmy z treningiem łatwo zauważyć.
Zmęczenie mięśni objawia się bolesnymi zakwasami. Jak wspominałem wcześniej większość mięśni potrzebuje odpoczynku, więc które nie potrzebują go? Odpowiedz to mięśnie brzucha które możemy ćwiczyć codziennie. W sieci znajdziemy dużo poradników które pokazują jak wyćwiczyć, tak wyczekiwany przez wielu, kaloryfer. Od szóstki wadera do tradycyjnych brzuszków, wszystkie obiecują nam szybkie efekty. To na które się zdecydujemy zależy od nas. Moją propozycją są ćwiczenia które równomiernie zwiększą nasza siłę, wytrzymałość i kondycje.

Tydzień ćwiczeń najlepiej zacząć od pompek. Taki trening pozwoli na na rozwój naszych tricepsów i mięśni klatki piersiowej. Po skończonej sesji powinniśmy rozpocząć podciąganie na drążku co rozwinie nasze bicepsy. Kolejna propozycja są brzuszki które będą się często przewijać w tym planie treningowym. Po takim dniu pracy nad sobą mamy za sobą kompleksowy trening rąk i brzucha.

Wtorek zaczynamy od przysiadów. Pozwolą one na rozwój nóg. Często można zauważyć ludzi o dobrze zbudowanej klatce i rękach a o zaniedbanych dolnych częściach ciała. Przez to wyglądają groteskowo, niczym ludziki z kasztanów na zapałkach. Po zakończonych przysiadach możemy znowu zabrać się za nasz brzuch. Jeśli nie mamy zakwasów możemy ćwiczyć te mięśnie normalnie, jednak gdy nasze mięśnie dają nam wyraźny znak bólem że nie czas jeszcze na ćwiczenia lepiej podarować trenowanie ich.

Środa to czas zadbania o naszą kondycje. W tym pomoże nam bieganie, jazda na rowerze, pływanie lub intensywny spacer. To jaki sposób wybierzesz nie ma większego znaczenia ważne aby te ćwiczenia sprawiały tobie przyjemność. Jeśli lubisz lasy możesz wybrać się na przebieżkę między drzewami a jeśli wolisz popluskać się w wodzie basem sportowy będzie najlepszym wyjściem dla ciebie.

Przez kolejne trzy dni powtarzamy dotychczasowe ćwiczenie.

Ostatniego dnia tygodnia odpoczywamy, dajemy czas na to aby nasze mięśnie się zregenerowały.

Liczę że ten plan spodoba się wam oraz pozwoli wypracować waszą wymarzoną figurę szybko i w przyjemny sposób.

Skuteczne ćwiczenia odszukać można pod adresem https://ptbo.edu.pl/ w tym ćwiczenia na odchudzanie, uda i wiele innych.

[Głosów:4    Średnia:3.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here