Wszędzie się dzisiaj spieszymy, dlatego z posiłkami jest u nas bardzo źle. Jemy wręcz w biegu, co oznacza dla naszego orgiazmu wiele problemów. Później się dziwimy skąd u nas wrzody na żołądku albo skąd problemy z anemią. Jeśli się nie je regularnie to nasz organizm nie ma dostarczanych takich ilości witamin, minerałów i innych składników, jakich potrzebuje. Nam się wydaje, że skoro jesteśmy młodzi to nic nam nie grozi, ale to wszystko jest do czasu. Jeśli regularnie nie jemy to szkodzimy sobie i to o wiele bardziej niż nam się wydaje.

Jeśli bez śniadania idziemy do szkoły albo do pracy to nasze zadania są wykonywane o wiele gorzej. Nie możemy się na tym skupić i nie jest to dobre. Jeśli pracujemy fizycznie to tym bardziej trzeba jeść regularnie, bo za którymś razem można się przewrócić i skończmy na pogotowiu. Nasz organizm potrzebuje jedzenia, bo to jego paliwo i im lepszej, jakości jedzenie dostarczamy tym lepiej dla nas.
Jeśli jemy nieregularnie to możemy szybko utyć. Wiele osób nie je za dużo cały dzień, ale później dojada na kolacje i po kolacji. Dziwimy się skąd u nas tyle zbędnych kilogramów? Właśnie stąd, że nie jemy regularnie.

Uczymy się jeść

Musimy nauczyć się nawyków, czyli wstajemy nieco wcześniej żeby zjeść śniadanie. Jeśli nie mamy czasu zjeść w domu to zabieramy je ze sobą. Ważne są wszystkie posiłki, ale nie musimy jeść ich bardzo obfitych. W miarę możliwości możemy jeść nawet sześć razy dziennie. Wtedy nasz organizm ma o wiele łatwiej przetrawić wszystko i nie odkłada nam się tłuszcz. Musimy uczyć nie tylko siebie do jedzenia regularnego, ale również nasze dzieci.

Z dziećmi to jest tak, że trzeba nad nimi pracować od samego początku. Jeśli nasze dziecko zaczyna dopiero jeść, bo ma kilka miesięcy to uczymy je, że jest śniadanie, obiad kolacja. Wtedy takie dziecko uczy się tego i jeśli będzie większe to będzie wołało obiadu. Jeśli nie mamy na nic czasu to się zastanówmy, jaką krzywdę robimy sobie i dziecku. Wiele osób o tym wie, ale praca jest najważniejsza, dlatego nic sobie z tego nie robią. Później zaczną się choroby, chodzenie po lekarzach i dopiero będzie problem.

Lepiej już dzisiaj coś z tym zrobić, a wtedy będziemy żyć o wiele lepiej. Zastanówmy się, zatem nad tym, bo to ma ogromne znaczenie. Jeśli nie jemy regularnie to prędzej czy później nasz organizm nam o tym przypomni. W jaki sposób? To wszystko będzie zależne od tego jak długo to trwa i co robimy, na co dzidę. Nie warto ryzykować swojego zdrowia, dlatego jedzmy regularnie wszystkie posiłki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here