Jazda na rolkach stała się jedną z ulubionych aktywności małych i starszych Polaków. Tę dyscyplinę uprawiamy zarówno na przygotowanych torach, jak i na chodnikach czy też parkowych trasach. Kluczem jest doskonała zabawa i bardzo zdrowy sposób na spędzenie wolnego czasu. Warto pamiętać, że poza rekreacyjnymi przejażdżkami są też ci, którzy jazdę na rolkach traktują wyczynowo oraz ci, dla których osiągane prędkości są priorytetowe. Te elementy będą najważniejsze przy wyborze odpowiednich rolek do jazdy.

Jakie rolki do jazdy kupić?

Sklepowe półki zachwycają wielością modeli, różnymi kolorami i niezliczoną ilością gadżetów. Tymczasem odpowiednie rolki do jazdy powinniśmy dobierać do poziomu umiejętności oraz stylu jazdy. Poza uniwersalnymi modelami znajdziemy również te dedykowane zaawansowanym rolkarzom.

Jednym z najważniejszych elementów rolek do jazdy są buty. Muszą być one przewiewne i idealnie dopasowane. W ten sposób zapewnią komfort i bezpieczeństwo. Warto wybierać takie modele, które poza wiązaniami zabezpieczone są również wytrzymałymi klamrami. Takie buty dobieramy analogicznie jak te do chodzenia, dodając 0,5-1 cm. Najlepiej oczywiście rolki do jazdy przymierzyć w sklepie, dodatkowo zakładając grube skarpetki. But powinien stabilnie utrzymywać całą stopę, ale nie uciskać. Ważny będzie również rodzaj kółek, płóz, łożyska oraz wykończenie całości. Duży wybór rolek znajdziesz na stronie https://www.skitenis.pl/pl/52-rolki-rollerblade.

Rodzaje rolek

Wśród różnych typów najpopularniejsze dla dzieci są regulowane rolki do jazdy. Pozwalają one w pewnych zakresach dostosować rozmiar do długości stopy dziecka. Poza tym ich konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo i nadaje się idealnie do nauki. Inną opcją dedykowaną młodzieży i najmłodszym są rolki do jazdy z płozą. Najważniejszą ich zaletą jest możliwość wymiany kółek na płozę łyżwiarską. Wszyscy początkujący, którzy lubią rekreacyjną jazdę mogą wybierać modele uniwersalne. Sprawdzają się przy umiarkowanym treningu na równej powierzchni. Rolki do jazdy szybkościowej są dedykowane sportowcom zaawansowanym, których priorytetem jest osiąganie dużych prędkości, a tym samym dobrego czasu kolejnych dystansów. Charakterystyczne dla nich będą duże kółka i krótki but sięgający do kostki. Modele agresywne przeznaczone są dla wyczynowców, którzy wykonują triki i akrobacje. Tego typu rolki do jazdy mają małe kółka, które charakteryzuje większa zwrotność i dynamiczność. Do hokeja przeznaczone są modele trwałe, szybkie i zwrotne. To niezwykle wytrzymałe konstrukcje, które stopie mają zapewniać bezpieczeństwo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here