Jak spędzić weekend w Warszawie? Poznaj najciekawsze miejsca

Warszawa to niewątpliwie piękne miasto, które ma swoje uroki. Warto więc poznać i zwiedzić stolicę naszego kraju, tym bardziej, że ma naprawdę wiele do zaoferowania. Zatem jeżeli zastanawiacie się jak spędzić weekend, to oczywiście polecamy wam Warszawę, wszak to miejsce „da się lubić…”. W dzisiejszym tekście przedstawimy Wam najciekawsze miejsca, a jednocześnie zachęcamy do skorzystania z wypożyczalni rowerów w Warszawie.

Jesienny spacer po Łazienkach Królewskich

Oczywiście wybierając się do Warszawy nie można nie zwiedzić Łazienek Królewskich. Warto wiedzieć, że to muzeum jest nazywane „najszczęśliwszym miejscem w Warszawie”. Zatem już sama nazwa zobowiązuje. Zwiedzanie tego miejsca sprawi każdemu naprawdę dużo przyjemności. Na samym początku warto zobaczyć Pałac na Wyspie. Jest to jeden z najcenniejszych polskich zabytków, gdzie dodatkowo można zwiedzić Królewską Galerią Obrazów. Kolejnym punktem jest Stara Oranżeria. W tym miejscu znajduje się Królewska Galeria Rzeźby z gipsowymi kopiami najsłynniejszych rzeźb starożytnego świata, a także Teatr Królewski. Po kilkugodzinnym zwiedzaniu można odpocząć w ogrodzie, spacerując i ciesząc się pięknymi widokami.

Dla poznania historii

Warto dokładnie poznać historię Polski i Polaków. Wbrew pozorom szczególnie młode osoby mają duże problemy z odpowiedzią na proste pytania dotyczące choćby II wojny światowej. Dlatego, jeżeli wybieracie się na weekend do Warszawy całą rodziną to koniecznie powinniście odwiedzić liczne muzea historyczne. Jednym z najważniejszych jest oczywiście Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie można poznaczyć losy bohaterów, którzy walczyli o Wolną Polskę. Niewątpliwie bardzo duże wrażenie robi latająca forteca i możliwość przejścia kanałami tak, jak robili to polscy żołnierze. Warto także odwiedzić Muzeum Katyńskie. Kolejnym punktem dla każdego odwiedzającego stolicę powinno być zobaczenie Aresztu Śledczego Gestapo, gdzie „historia jest krwią pisana”. Choć zobaczenie tych miejsc może wywołać nostalgię to warto poznać losy bohaterów, którzy walczyli o wolność i demokrację.

Rynek Starego Miasta w Warszawie i wszystko jasne

Kolejnym punktem obowiązkowym jest oczywiście Rynek Starego Miasta, gdzie można podziwiać piękną architekturę, ale również odpocząć i wypić kawę w jednej z licznych kawiarenek. Ponadto należy wiedzieć, że pod ośmioma kamienicami po stronie Dekerta oraz kamienicą Burbachowską znajdują się piwnice. Są one udostępnione do zwiedzania w ramach Szlaku Kulturalnych Piwnic Starego Miasta. Oczywiście należy także odwiedzić Zamek Królewski, a następnie Katedrę św. Jana, czy Zespół Murów Miejskich nad Barbakanem. Tutaj koniecznie pamiętajcie o wygodnym obuwie, wszak w Warszawie jest naprawdę sporo miejsc do zwiedzania, także weekend może okazać się za krótki.

Rowerowe zwiedzanie Warszawy

Niewątpliwie Warszawa ma dobrze rozbudowaną komunikację miejską, ale również rowerową. Niemal w każde miejsce może dotrzeć rowerem. Zatem, jeżeli lubicie aktywny wypoczynek oraz zwiedzanie to koniecznie wybierzecie się na wycieczkę rowerową po stolicy. A co także jest zaletą nie musicie pakować do bagażnika roweru, gdyż zdecydowanie lepiej skorzystać z wypożyczalni rowerów, jak wypożyczalnia rowerów w Warszawie WygodnyRower.pl. Polecamy również odwiedzenie ich strony i sprawdzenie oferty. Ale do rzeczy. Otóż macie do wyboru naprawdę wiele ciekawych tras. Warto wybrać się na warszawskie wybrzeże Wisły, gdzie można podziwiać nowe bulwary. Jednocześnie zobaczycie Mokotów, ul. Rotnicką dojedziecie do Parku Arkadii i oczywiście Królikarni. Po drodze możecie odpocząć w parku i zrelaksować się, zarówno w Parku Dreszera, ale w Parku Morskie Oko. Choć trasa liczy około 20 km, to na tej wycieczce zapewne spędzicie cały dzień, tym bardziej, że po drodze czeka na Was wiele atrakcji.

Po zwiedzaniu zabytków i wycieczce rowerowej polecamy Wam odwiedzenie jednej z licznych restauracji serwujących kuchnię regionalną. Ponadto, jeżeli jeszcze macie ochotę na zakupy to centrum handlowe Złote Tarasy, to absolutne must have. Tam też możecie napić się kawy i chwilę odpocząć przez wyjazdem do domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here