Żurawina – gwarancja zdrowego układu moczowego

O dobroczynnym wpływie żurawiny na funkcjonowanie organizmu człowieka wiemy od dawna. Przede wszystkim – żurawina działa regulująco i ochronnie na układ moczowy, co ma szczególne znaczenie w przypadku osób dorosłych, w podeszłym wieku oraz z jakichkolwiek powodów narażonych na rozwój infekcji. Postęp technologii farmaceutycznej w ciągu ostatniego stulecia nie pozostał przy tym bez wpływu na formę przyjmowania takich tradycyjnych środków jak właśnie żurawina. Obecnie, najczęściej przyjmujemy ją w postaci suplementów, zawierających w składzie wysoko skoncentrowane, naturalne ekstrakty.

Jak i dlaczego warto przyjmować żurawinę?

Żurawina wykazuje niezwykły wpływ na działanie układu moczowego. Przede wszystkim, zawarte w niej substancje uniemożliwiają bakteriom, grzybom i innym niechcianym „pasożytom” osadzanie się na błonach pokrywających wnętrze układu moczowego. Tym samym, regularne spożywanie żurawiny uniemożliwia powstawanie kolonii patogennych, które są odpowiedzialne za wywoływanie stanów zapalnych oraz różnego typu infekcji.

Ponadto, żurawina wykazuje pozytywny wpływ na zdrowie naszej skóry. Dzięki wysokiej zawartości witaminy C i innych korzystnych składników, pomaga poprawić koloryt skóry, jej sprężystość, a także zapobiega powstawaniu schorzeń. Co równie ważne, żurawina jest pomocna w walce z wrzodami występującymi na każdym etapie układu pokarmowego oraz wykazuje działanie ochronne względem układu krążenia. Z tego powodu, suplementy zawierające wyciąg z żurawiny zażywają także osoby cierpiące z powodu chorób serca oraz wysokiego cholesterolu.

Istnieją różne sposoby pozwalające cieszyć się dobroczynnym wpływem tej rośliny. Przede wszystkim, możemy codziennie przyjmować określoną ilość owoców tej rośliny – najczęściej dostępnych w formie suszonej.

Osoby nieprzepadające za smakiem żurawiny, mogą skorzystać z suplementu w postaci kapsułek, zawierającego wysoki poziom kondensacji jej prozdrowotnych składników. Kapsułki przyjmuje się zwykle jeden lub dwa razy dziennie, przy czym nie pozostawiają one żadnego posmaku w ustach. Znajdziemy także suplementy o bardziej rozbudowanym składzie, w których ekstrakt z żurawiny został uzupełniony o dodatkowe mikroelementy i minerały. Wśród nich, szczególną grupę stanowią suplementy dedykowane dla kobiet, uzupełniane na przykład o wyciąg z aloesu lub szparagu.

Na rynku dostępnych produktów znajdziemy także suplementy dedykowany stricte dla osób cierpiących na problemy w obrębie układu moczowego. W ich składzie znajduje się zazwyczaj sok żurawiny w formie sproszkowanej, uzupełniony o dodatkowe mieszanki oraz ekstrakty na przykład pieprzu kajeńskiego.

Równie popularnym sposobem przyjmowania żurawiny są napoje oraz nalewki przygotowane na bazie tej rośliny. W celach profilaktycznych, zaleca się regularne przyjmowanie niedużej ilości tego typu napoju (ok. 30-50 ml) dziennie.

Wszystkie powyższe formy suplementów na bazie żurawiny odnajdziesz w ofercie Hanoju – uznanego w Polsce i za granicą producenta wyrobów farmaceutycznych. Wśród oferowanych, znajdują się produkty przeznaczone do stosowania zarówno w celach profilaktycznych, jak i dedykowane dla określonej grupy odbiorców.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here