Sprzedaż w internecie

0
432

Na wstępie powinniśmy się zastanowić co oznacza słowo domena internetowa. Domena internetowa to element adresu DNS pozwalający znaleźć w internecie takie zasoby jak strona WWW, serwer, czy adresat poczty e-mail. Domena internetowa pozwala przetłumaczyć adres IP usługi na łatwą do zapamiętania przez człowieka nazwę.

Domena internetowa składa się z nazwy wybranej przez abonenta i rozszerzenia. Rozszerzenia dzielą się na: domeny narodowe, domeny globalne, domeny funkcjonalne, domeny funkcjonalne drugiego poziomu, domeny regionalne. Od 2014 r. dostępne do rejestracji są tzw. nowe domeny internetowe. To domeny funkcjonalne zawierające popularne słowa kluczowe, określenia branżowe, nazwy miast itp.

Przykładowe nowe domeny internetowe: .bar, .fitness, .marketing, .berlin. Nowe domeny mogą też tworzyć firmy na własny użytek i umieszczać nazwę marki w końcówce domeny (np. .ibm, .canon). Warto także w wyszukiwarkę internetową wpisać frazę: gdzie tanio zarejestrować domenę internetową. Pokaże nam się wtedy ogłoszenie tanie domeny na kru.pl. Utworzenie adresu w nowej domenie przebiega tak samo, jak rejestracja domen internetowych z grupy „starych” domen. Nazwy domen internetowych mogą składać się z liter, cyfr i znaku ‘-’. Małe i wielkie litery nie są rozróżniane.

Rejestracja nazw domen w większości przypadków jest płatna. Rejestracja domen internetowych jest możliwa na okres co najmniej jednego roku. Istnieją rejestry, w których minimalny okres rejestracji jest dłuższy (np. 2 lata). Po uiszczeniu opłaty rejestracyjnej domena internetowa jest aktywowana i abonent może posługiwać się wybraną nazwą tak długo, jak długo odnawia domenę na kolejny okres abonamentowy. W przypadku braku opłaty za przedłużenie, domena internetowa wchodzi w tzw. okres kwarantanny. Jego długość zależy od polityki rejestru (np. dla polskiej domeny kwarantanna wynosi 30 dni). W czasie kwarantanny nie działają usługi przypisane do domeny, takie jak poczta e-mail czy strona WWW. Warto więc zainteresować się tym tematem.

Źródło: https://www.kru.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here