Obecnie coraz popularniejsze stają szkolenia AFF. Co to w ogóle jest, kto może na to iść i dla kogo będzie to najlepsze? O tym wszystkim powie nam niniejszy artykuł.

Szkolenia AFF – co to jest?

Zacznijmy od najbardziej podstawowej sprawy a zatem od określenia, czym w zasadzie są szkolenia AFF. Otóż jest to przyspieszony kurs na skoczka spadochronowego, nie dający jednak od razu uprawnień do samodzielnych skoków, umożliwiający jednakże skoki pod okiem instruktora a następnie samodzielne.

Dla kogo jest to świetne szkolenie? Przede wszystkim szkolenia AFF cenią sobie osoby, którym bardzo spodobały się skoki spadochronowe i które chcą szybko zacząć swoją przygodę z nimi i wejść w to środowisko. Ponadto szkolenia AFF są znakomite dla osób, które kiedyś w przeszłości miały epizod ze skokami w wojsku czy jako hobby i chcą do tego powrócić.

Jak wygląda szkolenie AFF?

Przejdźmy teraz do tego, jak w zasadzie wygląda takie szkolenie AFF? Otóż składa się ono z części teoretycznej i praktycznej. W zależności od szkoły teoria składa się z około 8 godzin wykładów i pokazów i obejmuje naukę bezpieczeństwa podczas skoku a także budowę spadochronu itp.

A część praktyczna? Na początek odbywa się kilka skoków z dwoma instruktorami, którzy dokładnie patrzą, jakie błędy robimy, poprawiają nas i dodatkowo kręcą film, który potem ukaże nam nasze błędy. Po tych kilku skokach nadchodzi czas na skoki z jednym tylko instruktorem, a na koniec – na egzamin.

Co po szkoleniu AFF?

Wszystko brzmi ciekawie, jednak w zasadzie, co się dzieje dalej? Otóż kończymy szkolenie AFF z certyfikatem uprawniającym nas do wykonywania samodzielnych skoków pod opieką instruktora. Wówczas możemy już zacząć skakać, a po wykonaniu około 50 skoków możemy zacząć ubiegać się o możliwość odbywania skoków już zupełnie samodzielnie. Powyżej 150 skoków możemy zacząć myśleć o zostaniu instruktorami.

Warto jednak podkreślić, że szkolenia AFF mają na celu nie tylko i wyłącznie wyszkolenie nas z zakresu skoków ze spadochronem. Warto bowiem zauważyć, że dzięki temu poznajemy różnych ludzi, znajomych i przyjaciół, z którymi niewykluczone, że w przyszłości będziemy skakać. Ponadto szkolenia AFF dają nam unikalną możliwość wejścia w ten niesamowity świat skoków i skoczków oraz znalezienia pasji na całe życie. Warto zatem to rozważyć!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here