Rozpoczynając grę w tenisa ziemnego, zwykle korzysta się z pożyczonych rakiet o uniwersalnym przeznaczeniu. Jeśli od początku chcesz dysponować własnym sprzętem do gry, zainwestuj w rakietę dedykowaną graczom początkującym, która zapewni dużą frajdę, ułatwiając wyprowadzanie celnych uderzeń i odbić. Skup się na asortymencie rakiet markowych, które gwarantują optymalny stosunek wagi do wielkości i wytrzymałości. Przykładem mogą być rakiety Wilson, które w ofercie dla początkujących graczy będą kosztowały w granicach 100-200zł za sztukę. Taka rakieta w zupełności wystarczy na pierwsze miesiące treningu.

Podstawowe parametry techniczne rakiet tenisowych

Niezależnie od wybranej przez siebie marki sprzętu, rakieta dla początkującego gracza powinna charakteryzować się odpowiednią wielkością główki, optymalnie dobraną wagą i oferowanym balansem. Wśród rakiet Wilson, sprzęt dla początkujących tenisistów charakteryzował będzie się średnią wagą (w przypadku osób o drobnej budowie ciała lepiej zdecydować się na rakietę lekką, co przełoży się na mniejszą siłę uderzeń, ale zapewni większy komfort gry), dużą wielkością główki rakiety (zwykle powyżej 94 cali kwadratowych powierzchni główki), a także z neutralnym balansem lub z balansem lekko przesuniętym na główkę (takimi rakietami łatwiej się uderza, co może przydać się osobom o mniejszej sile fizycznej).

Co wpływa na komfort gry?

rakiety WilsonOryginalne rakiety Wilson dla graczy początkujących standardowo wyposażone będą w główkę o większej powierzchni. Duża powierzchnia główki to przede wszystkim większa łatwość trafienia w piłkę i nadania jej odpowiedniego kierunku lotu. Oczywiście większa powierzchnia główki to nieco gorsza dynamika zagrań, ale w początkowych etapach treningu ten element jest drugorzędny. Na pierwszych treningach najważniejszym zadaniem pozostaje opanowanie podstawowych technik uderzeń, a to najłatwiej osiągnąć właśnie z pomocą rakiet o dużych główkach. Co do optymalnego ciężaru rakiety Wilson, to często jest to sprawa indywidualna, zależna od predyspozycji fizycznych danej osoby. Ogólnie w pierwszych etapach tenisowych treningów zaleca się korzystanie z rakiet typu średniego lub nawet z rakiet lekkich, których trzymanie nie nadwyręża zanadto ramienia. W przypadku osób silnych fizycznie większa waga rakiety nie będzie jednak przeszkodą w wygodnej i technicznie poprawnej grze. Większe znaczenie będzie miał sam balans rakiety. Gdy dopiero się uczysz, najlepszym wyborem będzie zakup rakiety neutralnej. W przypadku rakiet Wilson i innych rakiet znanych producentów, najczęściej będą one oznaczone literą E.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here