Sok z wyciskarki

Wyciskarki do owoców w ostatnich kilku latach mocno się spopularyzowały i z tego typu urządzeń korzysta coraz więcej osób chcąc przygotowywać zdrowe soki z warzyw i owoców.

Kilka ostatnich lat to okres, w którym w odstawkę poszły sokowirówki a ich miejsce zajęły właśnie wyciskarki wolnoobrotowe, które wybierane są chętniej niż popularne przez wiele lat wirówki. Warto zastanowić się dlaczego tak się stało i jakie czynniki decydują o tym, że wyciskarki są tak popularne.

Dokładniejsze wyciskanie soku

Wykorzystując wyciskarki do soków można uzyskać większą wydajność pracy niż w przypadku stosowania sokowirówki. Forma pracy wyciskarki, która miażdży owoce i w ten sposób uwalnia sok z komórek owoców sprawia, że wyciskane są one bardzo dokładnie i pozostający po nich materiał jest praktycznie suchy. Natomiast wykorzystując sokowirówkę nie można uzyskać takiej wydajności wyciskania soku a pozostająca pulpa często jest jeszcze stosunkowo mokra, tak więc zostaje w niej sporo soku, który nie zostaje w takiej sytuacji wykorzystany.

Sok pełnowartościowy

To co przemawia za wykorzystywaniem wyciskarki to również fakt, że uzyskany z tego urządzenia sok będzie pełnowartościowy. Wyciskarka dzięki temu, że miażdży owoce a nie je przecina a także nie wykonuje szybkich obrotów jest w stanie zagwarantować, że zachowane będą wszystkie wartości odżywcze. W przypadku sokowirówki, która tnie owoce, napowietrza sok i podgrzewa nie można liczyć na to, że wszystkie witaminy i enzymy zostaną w takim soku zachowane. Dlatego w tym zakresie po prostu sokowirówka wypada gorzej niż wyciskarka. Nie jest w stanie zagwarantować soków tak zdrowych jak wyciskarka.

Wysoka cena

To co może zniechęcać do wyciskarek to fakt, że jest to urządzenie dość drogie. Najlepsze sprzęty z najwyższą wydajnością i wykonane z najlepszych części są dość kosztowne. Może być tak, że za urządzenie będzie trzeba zapłacić ponad 2 tysiące złotych. W ostatnim czasie jednak rynek nieco się zmienia i poza tym wiodącymi producentami swoje wyciskarki wypuszczają również inne firmy wprowadzając do sprzedaży sprzęty, które często są oferowane w niższych cenach. Niekiedy stosowane są tam tańsze materiały do wykonania sprzętu, jednak nadal zachowana jest zasada wolnych obrotów i tym samym jakość soków.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here