Jak schudnąć bez ćwiczeń

Jeśli nie chce nam się ćwiczyć czy ćwiczenia nie przynoszą oczekiwanych rezultatów to dieta, pigułki i liposukcja to jedyna metoda, która nam pozostała na walkę z nadwagą.  jednak patrząc na wzrost liczby osób otyłych niestety, ale żaden z nich nie jest skuteczny w 100%. Sytuacja jednak trochę się polepszyła w momencie gdy powstał środek nazywający się kanabialica.

Źródło: https://dietetyk.edu.pl/cwiczenia/

Co to jest kanabialica?

Jest to środek zawierający wszystkie potrzebne składniki do tego abyśmy zaczęli tracić na wadze. Naukowcy udowodnili że środek ten przyczynia się do 10 krotnego zwiększenia przemiany materii w naszym organizmie,poprawy gospodarki hormonalnej oraz tłumienia głodu.

Poza różnymi środkami, zabiegami istnieją także sposoby na zrzucenie nadwagi za pomocą diety.

Nie jedzmy w pośpiechu

Bardzo duża ilość spożywanego jedzenia w pośpiechu nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ podczas szybkiego jedzenia do naszego mózgu wolniej dochodzi informacja, że jemy. Podczas gdy natomiast jemy wolniej informacja o wykonywanej czynności dojdzie do naszego mózgu i wtedy będziemy świadomi że rozpoczął się proces trawienia przez co zjemy mniej.

Gotowanie, a zamawianie jedzenie

Gotowanie to jeden ze sposobów podczas diety do kontrolowania swojej wagi oraz zaoszczędzenia  pieniędzy. Ludzie, którzy gotują wiedzą dokładnie co jedzą, zjadają mniej oraz nie muszą czekać nie wiadomo ile na jedzenie, ponieważ w restauracji czasem zdarzy się że czas oczekiwania jest duży poprzez ogromną ilość ludzi co powiązane jest z dużą ilością zamówień.

Waga

Sprawdzajmy regularnie swoją wagę, ponieważ dzięki temu jesteśmy wstanie dostosować dietę do naszego organizmu widząc czy tyjemy czy też chudniemy, a może nasza waga się nie zmienia. Nie bójmy się też wahań naszej wagi, ponieważ jest to normalne gdyż zmienia się ilość wody w naszym organizmie oraz powstają wahania hormonalne np. podczas miesiączki u kobiety.  Jeśli ważymy się codziennie róbmy to z samego rana gdyż wtedy nie jesteśmy pełni oraz nasz organizm nie pracuje wtedy na wysokich obrotach.

Nie podjadaj

Złotym środkiem w temacie podjadania, jest przyznanie się do tego będzie to wtedy bodziec do tego aby z tym walczyć. Możemy też poinformować o tym kogoś że jesteśmy na diecie i jemy przekąski. Wtedy wiedząc że ktoś wie, że podjadamy będziemy bardziej się kontrolować i przestaniemy to robić.

Rozmiar zjedzonej potrawy

Ilość tego co jemy w diecie ma bardzo duże znaczenie. Powinniśmy więc zwracać uwagę na porcję, a w razie pewności liczyć kalorie, aby nie doszło do tak zwanego oszustwa czyli jedzenia więcej kalorii dziennie niż wynosi nasze zapotrzebowanie. Powinniśmy także jeść na mniejszych talerzach. ponieważ jedząc w ten sposób możemy sprawić że nasz mózg będzie myślał że jemy więcej co może być pomocne w przypadku deserów i mniej zdrowego jedzenia.

Pseudo dieta

Chociaż niektóre diety tego typu dają rezultaty to są one uciążliwe, czasochłonne, pracochłonne i nawet jeśli gdy schudniemy możemy mieć problemy ze zdrowiem. Warto więc udać się do dietetyka i skonsultować dietę, którą zamierzamy rozpocząć lub niech sam specjalista doradzi nam jaka jest najlepsza dieta na to aby schudnąć.

Białko

Żywność bogata w białko nie tylko jest zdrowa, ale jeśli nie potrafimy powstrzymać się od podjadania może być to zamienniki niezdrowego jedzenia. Tego typu jedzenie posiada jedną ważną zaletę a mianowicie  przyczynia się do uczucia sytości dzięki temu będziemy znacznie mniej podjadać niż w momencie jedzenia niezdrowej żywności.  Niektóre nawet badania potwierdzają że jedząc dużą ilość białka rano będziemy łatwiej kontrolować głód w trakcie dnia oraz zjemy dzięki temu mniej.

Poza zasięgiem wzroku

Nie jedzmy oczami lub brzuchem. Tylko róbmy to z głową, racjonalnie. Starajmy się chować jedzenie w miejsca gdzie nie popsuje się ono, a za razem nie będziemy tam często zaglądać dzięki temu nie będzie nas ono kusić.

Więcej snu

Starajmy się chodzić spać o stałych porach i spać jak najdłużej o ile jest to możliwe. Niedobór snu może wpływać na hormony odpowiedzialne za nasz apetyt, a im później zaczniemy jeść tym mniej zjemy w ciągu dnia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here