koszulki rowerowe

Jazda na rowerze staje się w naszym kraju coraz bardziej popularna. Mamy coraz więcej fanów turystycznej jazdy oraz amatorów kolarstwa górskiego, szosowego i innych. Każdy rowerzysta doskonale zdaje sobie sprawę, że aby jeździć na rowerze nie wystarczy tylko mieć rower. Trzeba również zaopatrzyć się w koszyki na bidon, saszetki rowerowe, pompkę, zapas dętek, łyżki rowerowe i inny sprzęt do podstawowych czynności serwisowych.

Szczególnie ważny jest też odpowiedni strój, czyli kask, okulary, buty rowerowe, spodenki rowerowe z wkładką i oczywiście koszulka rowerowa. Spodenek i koszule warto mieć kilka zestawów. Kiedy regularnie jeździmy trzeba wziąć pod uwagę czas na pranie i wyschnięcie rzeczy. Potrzebne są też stroje dostosowane do różnych warunków pogodowych.

Wybór koszulki na rower

Koszulki rowerowe występują w wielu fasonach i wzorach. Standardowo dostępne są koszulki z długim i krótkim rękawem. Z tyłu są trochę dłuższe, aby dobrze kryły plecy w charakterystycznej dla rowerzystów nieco pochylonej pozycji. Mają również kieszonki na plecach, do których można schować zapasową dętkę, telefon, jedzenie, rękawki rowerowe itp. Zawsze są zakończone gumką, dzięki czemu nic nie powinno z nich wypaść. Często też jedna z kieszonek jest zapinana na suwak.

Wielu rowerzystów zastanawia się jaką koszulkę na rower kupić. Przede wszystkim powinna być ona dobrze dopasowana do naszej sylwetki. Materiał powinie dobrze przylegać do ciała, a rękawki i dół powinny być zakończone gumką i paskiem antypoślizgowym. Koszulka powinna dobrze przylegać, lecz nie może być też zbyt ciasna. Osoby, które jeżdżą bardziej turystycznie niż sportowo mogą sobie pozwolić na nieco luźniejsze koszulki.

Koszulki rowerowe na lato mają krótkie rękawki i są wykonane z bardzo cienkiego i przewiewnego materiału. Modele na nieco niższe temperatury i wietrzną pogodę są również dość cienkie, ale mają długi rękaw. Koszulki na niższe temperatury są ocieplane. Ocieplenie może być różnej grubości. Dzięki stosunkowo grubym ociepleniom z neoprenu można śmiało jeździć nawet kiedy temperatury są poniżej zera.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here