Indywidualna pielęgnacja dla skóry

Każdy z nas stara się jak najlepiej dbać o własne zdrowie- odpowiednia dieta, ćwiczenia i odpoczynek. O ile świadomość na temat pozytywnych skutków aktywności fizycznej i tego, co ląduje na naszym talerzu znacznie się zwiększyła, nadal daleko w tyle pozostaje pielęgnacja skóry i dobór kosmetyków do jej wymagań. Często traktujemy ją jak część naszego ciała, która nie wymaga szczególnej troski, a pierwszy lepszy krem załatwi wszelkie problemy.

Nic dziwnego, że prędzej czy później skóra zaczyna się buntować- powstają podrażnienia, zaczerwienienia, przetłuszczanie się lub wypryski. Często nie przypuszczamy, że sami sobie szkodzimy stosując preparaty, które np. ktoś nam polecił. A przecież istnieją różne typy cery i to właśnie do swojego rodzaju skóry powinniśmy podejść ze zrozumieniem. W zadbaniu o to pomagają odpowiednie kosmetyki.

Istnieją cztery główne typy cery:

– normalna,
– sucha,
– tłusta,
– mieszana.

To właśnie według tych typów powinniśmy dobierać preparaty, które są stworzone, by zapobiegać podrażnieniom (na które narażona jest skóra sucha) lub eliminować błyszczenie (z którym boryka się skóra tłusta). Jednak, by zachować dobrą kondycję naszej skóry, należy zacząć od podstaw, bez których nawet najdroższe kremy nie poprawią jej stanu. Mowa o codziennym, prawidłowym oczyszczaniu. Głównym grzechem powodującym niedoskonałości jest niedokładne mycie twarzy lub też niezmywanie makijażu po całym dniu. Takie praktyki doprowadzają do zapychania porów, powstawania zaskórników, wyprysków oraz podrażnień. Nic dziwnego, skóra, zamiast „odpoczywać” i regenerować się w nocy, musi walczyć z maską pozostawioną na niej. Zresztą, nie tylko makijaż pozostawiony na czas snu powoduje problemy. Skóra, która w ciągu dnia przyjmuje wiele toksyn z powietrza, pragnie zmycia z niej „brudu” ulicznego. To ona jest najbardziej narażona na czynniki zewnętrzne.

Jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry? Najlepiej nie kierować się tym, co proponują znajomi lub reklamy. Odpowiednia pielęgnacja to ta, która nie szkodzi i działa długofalowo.

Więcej: http://hairoutine.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here