straż

Główne zadanie osób pracujących jego strażnik graniczny jest organizowanie oraz kontrolowanie ruchu granicznego. Może nie co ona przypominać funkcjonariuszy straży celnej, z tym że jako strażnik graniczny jesteś bardziej skupiony na osobach, niż towarach. Będziesz sprawdzał zezwolenia na pobyt, ważności paszportów oraz dokumentów tożsamości. Wszystko to w celach zapobiegnięcia nielegalnej migracji, przewozu zabronionych substancji chemicznych oraz toksycznych, a także promieniotwórczych i jądrowych. Wszystkie informacje, które uda Ci się zgromadzić w czasie swojej pracy, stanowią cenną bazę na temat funkcjonowania i szczelności granic państwa. Inne organy państwa mają za zadanie wstępować do straży granicznej po uzyskanie takich informacji.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/straz-graniczna-zadania-jak-wyglada-praca-straznika-granicznego-pracuj-jako-straznik-graniczny/

Jakie uprawnienia posiadasz jako strażnik graniczny?

Aby efektywnie pracować, potrzebne ci są stosowne uprawnienia w tym zawodzie. Prawo daje ci bowiem całkiem pokaźne pole do popisu. Masz prawo kontrolować okolice granic, lotnisk oraz miejsc przemieszczania się międzynarodowej ludności. Masz też prawo do sprawdzania ich dokumentów, przeszukiwania samochodów, a także nakładania ich właścicielom kary jeżeli nie mają stosownych dokumentów lub nie zatrzymali się, aby poddać się kontroli. Możesz również zatrzymać tablice rejestracyjne takiego pojazdu.

Organizacja i warunki pracy strażnika granicznego

Jest to praca, w której musisz zdawać sobie sprawę, że służba nie jest prosta. Wiąże się ona z niebezpieczeństwem, które wynika z walczy z przestępczością. Nie jeden raz jako strażnik graniczny będziesz zmuszony do użycia broni. Dodatkowo jest to praca, w której masz kontakt z substancjami zaraźliwy mi lub toksycznymi. Jesteś zobowiązany do pracy w systemie zmianowym, który nie ma wyjątków ze względu na weekendy, święta oraz inne święta czy okoliczności. Istotne w tej pracy jest to, że musisz znać języki. Angielski jest to podstawa, ale ważna jest również biegłość w języku spoza strefy Schengen.

Zobacz też: http://www.bikeaction.pl/straznik-graniczny-jak-nim-zostac/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here